Trend pro štíhlé i plné křivky – odhalená ramena

Jaro konečně dorazilo i k nám a spolu s ním také sluníčko a vyšší teploty. Je tak čas uklidit zimní kabáty hluboko do skříně a vytáhnout lehčí oblečení. V čem letos rozhodně zazáříte? Víme to. Zkuste odhalená ramena!

 

V jarních měsících už nás mrazy většinou nepřekvapí, naopak se můžeme těšit z krásného slunečného a teplého počasí. Proto je fajn obléknout si v takové dny lehčí kousky, ve kterých nám nebude vedro. A právě takovými jsou modely se spadlými rameny. Smyslné, neuvěřitelně ženské a přitom ne vulgární. A co víc, obléknout je může každá žena bez ohledu na věk. Stačí jen myslet na pár pravidel.

 

Střih je důležitý

Stejně jako u kalhot nebo šatů je i u kousků s odhalenými rameny podstatné, jaký střih Vám lichotí a jaký se na Vaši postavu příliš nehodí. Ty z Vás, které se mohou chlubit ideálními ženskými křivkami tvaru přesýpacích hodin s výrazným pasem, mají vyhráno a s klidem si mohou dovolit i obepnuté halenky či šaty.  Pokud Vás ale příroda obdařila užší horní částí těla a širokými boky, na elastické modely zapomeňte. Vám totiž budou nejvíc slušet vzdušnější kousky, které Vám vykouzlí souměrnou postavu. A nezáleží, jestli sáhnete po originální halence nebo po šatech se zajímavým detailem.

Máte bujné poprsí? I Vy si můžete dovolit ukázat ramena. Volte ale spíš jednoduché modely s detaily v dolní části nebo na rukávech, které od větších prsou odvedou pozornost. Ženy s malými prsy si naopak mohou dovolit zdobení právě v oblasti hrudníku. Co třeba takové volánové šaty?

    

 

Není materiál jako materiál

Každá látka má jiné vlastnosti. Například bavlna nebo polyestery se budou na Vašem těle chovat úplně jinak než třeba manšestr. Pro kousky se spadlými rameny je ideální, když jsou vyrobené z jemného, vzdušného a splývavého materiálu. Co naopak bude Vašim křivkám škodit, jsou nepoddajné látky, které Vám opticky přidají kilogramy.  Co Vám ale naopak na objemu nepřidá, jsou modely s žabičkovaným výstřihem. Žabičkování je totiž neotřelé a vypadá skvěle! Takže pokud máte postavu snů, jděte do toho.

 

Výstřihy raději vynechejte

Obzvlášť ženy, které mají větší prsa, rády nosí výstřihy. Nutno ale podotknout, že v případě kousků s odhalenými rameny nejsou výstřihy moc žádoucí. Tato kombinace totiž většinou není příliš lichotivá a často dokonce působí vulgárně. Pokud ale nedokážete bez výstřihu být, je tu řešení i pro Vás. Buď sáhněte po takovém kousku, který má výstřih jen decentní anebo zkuste trochu něco jiného. Co třeba šaty v boho stylu s rafinovaným průstřihem? Jsou sexy a přitom stále velmi elegantní.

Nosíte odhalená ramena? A jaké kousky máte nejraději? Dejte mi vědět do komentáře.