Svatební speciál: v čem letos mezi svatebními hosty zazáříte?

Jaro a léto jsou tím ideálním obdobím pro svatební sezónu a v těchto dnech to po roce opět začíná. Chystáte se letos na svatbu a lámete si hlavu s tím, co si na sebe obléknete? Buďte bez obav, my vás na ten velký den připravíme!

 

Všeobecné platí pár pravidel, které je vhodné dodržovat, pokud budoucí manželé neřeknou jinak. Jedním z nich je to, že bílá barva ve svatební den náleží výhradně jen nevěstě. Zároveň není vhodné ji svým outfitem upozadit – nevěsta zkrátka má být za všech okolností středem pozornosti. Ostatně, je to pro ni jedna z nejdůležitějších chvílí v jejím životě. Vše ostatní, jako například styl nebo barvy svatby, už je individuální. Ve většině případů se podrobnější informace dočtete přímo na pozvánce.

V posledních letech je velkým trendem ladění celé svatby, včetně doplňků a oblečení svatebčanů, do jedné či více konkrétních barev. Pokud vás ale čeká svatba, kde tohle neplatí, můžete při výběru slavnostního oblečení trochu popustit uzdu své fantazii. Má to však své „ale“ 🙂

 

Budu svědkyně

Požádala vás budoucí nevěsta, abyste jí sňatek odsvědčila? V tom případě to jistě bude velký den i pro vás. Od rána jí budete k ruce a u oltáře budete stát po jejím boku. Proto to chce také pořádné oblečení.

V naprosté většině případů ženy na tuto událost volí šaty. Ty by neměly být příliš vyzývavé ani výrazné. Velmi oblíbené jsou pro tuto příležitost kousky v růžových nebo pudrových odstínech. Zkuste je také, budete v nich něžná a velmi elegantní.

A pokud za všech okolností volíte raději kalhoty, sáhněte jednoznačně po těch společenských a zkombinujte je s halenkou s decentními detaily. Šaty jsou ale šaty, tak proč je v tento den nevynést? 🙂

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Budu družička

U družiček, obzvlášť pokud jich je víc, se víc než u koho jiného klade důraz na barevné sladění. Družičky by měly mít stejné nebo velmi podobné šaty i doplňky. Jsou v podstatě ozdobou nevěsty, a tak ani v tomto případě není radno tuto roli podceňovat.

Stejně jako v případě svědkyně, i družičky nejčastěji oblékají nude nebo růžové šaty. Co se ale u oltářů začíná objevovat čím dál tím víc, jsou roztomilé plisované sukně. Ty mají družičky buď ve stejné barvě anebo v různých odstínech jedné barvy. A výsledek je opravdu parádní. K sukni už si stačí obléknout jen slušivou halenku a můžete svou kamarádku provdat 🙂

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Vdávám dceru

Na tento den jste už dlouho čekala! Teď už budete mít jistotu, že vaše dcera nezůstane na ocet 🙂 Tak, to by bylo. Ale co si vzít na sebe? Buďte bez obav, není v tom žádná věda.

Pokud se na ně alespoň trochu cítíte anebo jste zvyklá je nosit, oblékněte si šaty. Ty na takových slavnostních událostech, jako je tato, udělají vždycky největší parádu. Ideální jsou ty zdobené decentní krajkou. A pozor! Nemusejí nutně být ani ve světlých odstínech, takže se nebojte tmavších barev, jako je například modrá a zelená.

Jste odvážná a ráda občas zkoušíte trochu lehké extravagance? Vyrazte na svatbu v overalu. Na jeho výběru si ale dejte opravdu záležet. Není totiž overal jako overal a určitě byste se nerada postarala o faux pas. Proto vybírejte jen takový kousek, který se opravdu 100% hodí na slavnostní události. U těch ostatních by to mohlo vypadat, že jste na veselku přišla rovnou z pláže 🙂

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Budu svatebčan

Leckdo by řekl, že v den D mají nejmenší starosti u svého šatníku ostatní svatební hosté, kteří během dne žádnou speciální roli mít nebudou. Opak je ale pravdou. I tise chtějí líbit a chtějí se na tuto výjimečnou událost pěkně obléknout.

Na oblečení svatebních hostů se všeobecně nekladou takové nároky jako na svědky nebo družičky. Proto si můžete dovolit obléknout i výraznější modely. Co třeba barevné šaty zajímavého střihu, ve kterých vyniknete? A vyvětrat dokonce můžete i své oblíbené šaty se zajímavým potiskem. Ideální jsou při této příležitosti hlavně puntíky a proužky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

Nezapomeňte na vhodné doplňky

Outfit nikdy nemá bez těch správných doplňků pořádný šmrnc. Myslete na to ráno před obřadem, až se budete oblékat.

Velmi důležitý je výběr vhodné obuvi. Sama moc dobře vím, jak otravný může být celý dlouhý den, když ho musíte přetrpět v nepohodlných podpatkách. Zkuste to ale projednou statečně vydržet. Baleríny jsou sice fajn, ale na svatbu ne úplně tím pravým kouskem. Lodičky jsou zkrátka nutností. Klidně ale obujte takové, které nemají tak vysoký podpatek – bude se vám v nich lépe chodit. Pokud se svatba bude konat v květnu, vyměňte klasické podpatky za elegantní sandály. Pak už jen stačí vybrat k šatům vhodné náušnice, náhrdelník a kabelku či psaníčko a je to! 🙂

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Čeká vás letos nějaká svatba? Pokud ano, co máte v plánu si na sebe obléknout? Podělte se s námi o inspiraci v komentářích.