Sedmdesátky jsou opět v kurzu! Jak na ně?

Styl sedmdesátých let mě hrozně baví. Miluju kalhoty a sukně s vysokým pasem, kulaté brýle a boty na vysokých podpatcích a platformách. Také jste si tento styl oblíbila? Tak to je dobře, protože sedmdesátky se vracejí na celé čáře. Je na čas pořídit si ty správné kousky a taky prohrabat mamce nebo babičce šatník. Uvidíte, že tam najdete poklady, jako jsou zvonáče, béžové sandálky na podpatku nebo třeba široké pásky, které s postavou umějí udělat divy…

Sedmdesátky patřily muzice, tou dobou tvořili umělci jako je Janis Joplin, John Lennon, Jimi Hendrix a další skvělí hudebníci. Ti udali tón nejen jedné dekádě, ale výrazně změnili přístup k hudbě, ale i oblékání na vždycky. Móda s hudbou a uměním vůbec totiž tou dobou kráčela ruku v ruce.

Zkuste to podle sedmdesátek:

Podle stylistky Marie Barvínkové patří k sedmdesátkám prvky, jako jsou široké kalhoty, roláky, modrý denim, hnědá a béžová kůže, především semiš, třásně, drobné vzory a tlumené barvy, boty na platformě i sexy overaly. Na sebe si nemusíte brát rovnou všechno, ale můžete si vybírat.


 

Pořiďte si podobné kousky:

82065 576214 577513 577673 577691

 

 

Sedmdesátky postavě přejí

Dobře střižené široké kalhoty se zakasanou košilí vypadají šik a navíc uberou nějaké to kilo, boty na podpatku v béžové barvě opticky prodlouží nohy a široké pásky mají neuvěřitelnou schopnost vytvořit nositelce pěknou postavu přesýpacích hodin.

Pokud podpatky nemusíte, mají pro vás sedmdesátky pohodlnou alternativu – mokasíny. Vypadají stylově, jsou pohodlné a vyrábí se v mnoha různých provedeních a hodí se skoro ke všemu.

Skvěle bude vypadat outfit, ve kterém zkombinujete kousky ze sedmdesátek a něco současného, třeba jakou je sportovně střižené tílko nebo zajímavý batoh.

    sedmdesata leta_moda_70

Šaty vládnou světu

Jednoduché šaty s drobným vzorem jsou stále hitem. Nosí se v různých délkách i střizích, symetrické i asymetrické. Pokud je navíc doplníte zajímavým páskem (třeba širokým) a vysokými botami, bude váš look jednoduše dokonalý. Pokud se honosíte štíhlou postavou, tak si můžete pořídit šaty s třásněmi, které zůstávají in!

Jak na sedmdesátky? Podívejte se 😉

Dokonalé detaily

Krásné klobouky, kulaté brýle, výrazné přívěsky a další… Doba sedmdesátých let nám přinesla celou řadu okouzlujících detailů, které váš outfit skvěle doplní a doladí.