Proč si založit instagram a koho se vyplatí sledovat

Sociální síť Instagram Vám určitě nemusíme představovat. Už nějaký ten rok ji mladí i starší nadšenci (nejen) fotografování využívají. V tuhle chvíli má aplikaci ve svých telefonech přes 500 milionu lidí. Využíváte ji i Vy? A máte nějaké své oblíbené účty, které sledujete? Pojďme se podívat, proč je fajn si účet na Instagramu založit a koho jsme si tam zamilovaly my.

V dnešní době jsou sociální média pro mnohé z nás smyslem života. Trávíme na nich volný a někdy i ten pracovní čas. Někteří dokonce v „onlinu“ i pracují. Sociální sítě jsou zkrátka všude kolem nás a ať chceme nebo ne, ovlivňují náš život. A stejně tak, jako mají někteří potřebu sdílet na Facebooku s ostatními své zážitky a zkušenosti, sdílí někteří na Instagramu svůj život prostřednictvím fotek. Především mladší generace si místo písemného sdělení zamilovala sdělení vizuální, proto příspěvky na „Instáči“ miluje. My na tom jsme stejně. Líbí se nám, že máme náhled do života jiného člověka. A pokud je fotka opravdu dobře zachycená, projíždění nových příspěvků na Instagramu je pro nás opravdovým zážitkem a mnohdy se nad touhle činností zasekneme třeba i na hodinu. Proč jsme si ale tuhle síť oblíbily, je především to, že na ní můžeme každý den hledat inspiraci. Někdo vyhledává tipy na dobrá jídla, která si může uvařit,  a někdo třeba sleduje, jaké knížky jsou teď oblíbené. My jsme se samozřejmě zaměřily na módu a denně brouzdáme Instagramem a hledáme, co kdo nosí. Hodně inspirativní jsou pro nás v tomto ohledu především bloggerky a instagramerky, které se ve světě módy pohybují jako ryba ve vodě.

Proč si tedy Instagram zakládat? Krom toho, že tam najdete inspiraci pro všechno, co Vás napadne, často tam získáte i nové přátele. Ač se to nezdá, tahle sociální síť spojuje lidi se stejnými zájmy nebo třeba s podobným stylem fotografování. Často navíc na „Insta“ zjistíte, že například celebrity, které se v médiích jeví jako dokonalost sama, jsou také jen obyčejní lidé, kteří řeší stejné starosti jako my. A co víc, focením fotografií, které na Instagramu budete sdílet, vlastně hledáte to krásné ve svém životě. A když se pak zpětně ohlédnete za tím, jaké příspěvky jste sdílely, můžete si připomenout důležité i méně významné okamžiky svého života a zjistíte, že je vlastně na tom světě fajn 🙂

 

A koho na Instagramu sledujeme my (a možná brzy budete i Vy)?

Tak jasné 🙂 Co bychom to byly za e-shop, kdybychom neměly profil na Instagramu? Najdete na něm nejen fotky vybraných kousků, které si u nás můžete pořídit (a které zbožňujeme), ale i fotky z běžného života nás, holek z modina. Krom toho svým followerům sdílíme outfity bloggerek, které s námi spolupracují nebo prostě jen rády nosí naše oblečení. Tak co, už nás sledujete? 🙂

 

Jíťu sledujeme už dlouho. Je to přirozená fajn holka, u které najdete spoustu skvělých fashion tipů. V poslední době se začala zajímat také o zdravý životní styl, takže na jejím profilu najdete inspiraci i motivaci ke zdravé stravě a cvičení. Jitka navíc občas na Instagramu sdílí i outfity s kousky z modina, které jí mimochodem moc sluší, že? 🙂

 

Andula není úplně tradiční „instagramerka“, ovšem na jejím účtu najdete spoustu inspirace z oblasti módy, péče o pleť i bytového designu. No a hlavně se pobavíte. Andula si umí dělat srandu sama ze sebe a nebojí se vzít si na paškál i ostatní. Je hodně osobitá, takže ne vždy s ní budete souhlasit, ale zaručeně se pobavíte i inspirujete.

 

Řekněme si to upřímně, většina Instagram účtů českých celebrit nebývá moc zábavná. Inspirace je nulová, spíš jde jen o přehnaně nápadný product placement. Diana Kobzanová je ale zářnou výjimkou. Svými vtipnými komentáři a glosami Vás nechá nahlédnout do života hokejové manželky, matky dcerky Elly a paničky Anglického bulteriéra. Sem tam se podělí i o tip na outfit nebo recept k pečení. Při prohlížení jejích příspěvků se určitě nudit nebudete. Navíc je velmi příjemnou změnou vidět mateřství, které je na sociálních sítích vykreslené takové, jaké doopravdy je a ne skrz pseudo dokonalé bio, fit a business matky, u kterých se nám to všechno ani nechce věřit.

 

Alice nás na svém Instagram účtu nechává nahlédnout do životního stylu matky dvou holčiček. Krom toho miluje módu a dobré jídlo. Inspirovat se u ní můžete také, co se týče cestování a různých vychytávek. Máte doma také malé dítě? Pak se Vám určitě budou hodit Aliciny tipy na dětské oblečky.

 

A koho byste nám doporučili sledovat na Instagramu Vy? Podělte se o to s námi v komentářích.