Přijměte svou postavu a naučte se podle ní oblékat

Neexistuje ošklivá postava, jen špatně zvolené oblečení. Pokud se budete při oblékání soustředit na své přednosti, dokážete je prodat a naopak potlačit ty části těla, na které tolik pyšná nejste. Jestli máte nějaké to kilo navíc, není nutné začít se halit do oblečení, které je o několik čísel větší. Stačí přitáhnout pozornost tam, kam chcete a vhodně zvolit vzory a materiály. Inspirujte se naší poradnou a oblékněte se podle aktuálních trendů a typu své postavy!

_damska_moda_obleceni_postava_hruskaTyp postavy: hruška

Ženy s postavou hrušky už od puberty často slýchají, že široká pánev je základ dobré rodiny. To je sice možné, ale jak se obléknout v případě, že máte široké boky a silnější hýždě a stehna? Je to jednoduché: všechnu pozornost se snažte přilákat k horní části těla! Skvěle vám pomohou zajímavé výstřihy nebo límečky či výrazné náhrdelníky a náušnice. Posloužit vám mohou také moderní potisky v blízkosti výstřihu. Slušet vám budou také šaty, které jsou projmuté pod prsy.

Naopak se vyhněte zbytečně těsným kalhotám i sukním, které by přitáhly pozornost ke spodní části těla. Nevhodné jsou také zbytečně široké topy.

 

damska_moda_obleceni_postava_siroka_ramenaTyp postavy: široká ramena

Ženy, které mají široká ramena, často mívají také bujnější dekolt. Jejich postava se v mnoha případech výrazně zužuje a boky jsou téměř chlapecké. Nohy mívají často štíhlé. Pokud mezi tyto ženy patříte, skvěle vám sednou výstřihy ve tvaru písmene V, a to klidně hluboké. Tyto dekolty totiž opticky prodlouží postavu a odlákají pozornost od ramen. Ideální jsou jednobarevné topy, které nejsou barevně příliš výrazné. Vzory naopak využijte v oblékání spodní části těla, u sukní či kalhot.

Vyhněte se lodičkovým výstřihům nebo výstřihům „voda“. Vypadají sice hezky, ale vaše ramena budou působit zbytečně široce. Nevhodné jsou také nabírané rukávy či volánky na topech.

 

damska_moda_obleceni_postava_chlapeckaTyp postavy: chlapecká postava

Chlapecká postava se vyznačuje mimo jiné nevýraznými boky a poprsím. Nemusí být vždy štíhlá, může být i silnější. Odborníci doporučují začít používat pásky, které vaši postavu opticky rozdělí a dodají jí ženské tvary. Nebojte se využít oblečení ve střizích, které zdůrazní váš pas. Pokud se navíc chlubíte štíhlou postavou, začleňte do svého šatníku také nabírané a volánové sukně, které vypadají velice žensky. Dobře vypadá také varianta, kdy postavu opticky rozdělíte například kontrastem barev.

Vyhněte se pytlovitým střihům a oblečení, které postrádá pas. To totiž působí opravdu neforemně. Nehezkly vypadají i jednobarevné monolity bez pásku.

 

damska_moda_obleceni_postava_jablkoTyp postavy: jablko

Ženy s  postavou jablko mají problematický střed těla, zejména břicho, hýždě a stehna. Nejštíhlejší částí bývají nohy a vrchní část těla. Pokud patříte k ženám s tímto typem postavy, tak do svého oblékání rozhodně zapojte tuniky, které skryjí nedostatky na bříšku. Volte kalhoty rovného střihu nebo i upnutější – podle vašich možností. Perfektní jsou i sukně, které přitáhnou pozornost k vašim nohám. Pokud navíc nazujete botky s podpatkem, prodloužíte a opticky zeštíhlíte svou siluetu.

Vyhněte se upnutým svrškům, které by mohly přitáhnout pozornost k bříšku. Vhodné nejsou ani divoké vzory, které mohou mít tendenci přidávat kilogramy.

 

Typ postavy: přesýpací hodiny

Ženy s postavou přesýpacích hodin mají oblékání nejjednodušší. I když nemají zrovna ideální míry, oblečení se jim obvykle hledá nejsnadněji a nejlépe jim padne. Souměrná postava vypadá skvěle například v kalhotách či sukních s vysokým pasem či v klasických šatech, přestřižených v pase. Obecně se dá říci, že by ženy s postavou přesýpacích hodin měly zdůrazňovat svůj pas a oblékat se do ženských kousků, které zdůrazňují křivky. A to i v případě, že mají nějaké to kilo navíc.

Střihy, které mají rovný střih bez zvýrazněného pasu, nejsou nic pro vás. Nevhodné jsou také bokové kalhoty. Vyhněte se veškerému oblečení, které potlačí vaši postavu.