Povolte uzdu fantazii a vyrazte na dostihy!

Dostihová sezona právě vrcholí a je ten správný čas vytáhnout ze skříní vysoké jezdecké kozačky, zajímavé klobouky a začít kombinovat. Můžete maličko povolit uzdu fantazii a tvořit originální outfity, které mají ten správný šmrnc. Pokud stále váháte, jak na to, nechte se inspirovat našimi tipy a do paddocku vyrazte v modelech, které se řídí novými trendy i osvědčenými módními zákonitostmi, které nikdy nevyjdou z módy. Jezdecká móda je navíc in i mimo závodiště.

Legíny, pončo, kozačky

Pevné legíny, stylové pončo a jezdecké kozačky tvoří skvělý komplet, ve kterém budete v teple i při celodenním pobytu venku a navíc budete vypadat skvěle. Volte měkké materiály, nebojte se vzorů, které jsou nyní v módě. Pončo a legíny jsou ideálním oblečením v případě, že máte lístky na stání nebo na tribunu. Pokud jste pozvaná do lóže, platí pro vás jiný dress code!

Vrstvení všeho možného

Bundičky, šáličky, svetry, vlněné kabáty, pletená saka… Vrstvit můžete téměř cokoli. Kromě toho, že vás neohrozí žádné rozmary počasí, máte jistotu, že budete in podle světových trendů. Letos kromě pletených materiálů frčí také bundičky z umělé kůže, štóly a přehozy a také samet – zejména v zemitých barvách, které k podzimu skvěle sedí.

Slavnostní šaty

Pokud jste získala pozvánku do lóže, a nebo jen chcete na dostizích vypadat elegantně, oblékněte šaty a dobře střižený kabát. Ve vyšších kruzích dámy volí také podpatky, navlékají rukavičky a výrazněji se líčí. Při oblékání nezapomeňte na to, že vás čeká náročný den plný popocházení a postávání. Přiměřeně k tomu volte výšku podpatků.

Elegantní kabát a fascinátor

Ať už míříte do lóže, na tribunu, a nebo budete dění sledovat vestoje, určitě vyniknete v případě, že vhodně zvolíte kabát a na hlavu posadíte fascinátor. Tyto dva kousky postačí k tomu, abyste byla za dámu. Fascinátor často volí například vévodkyně Kate a další příslušníci evropské šlechty. Dodává noblesu, stejně jako správně zvolený kabát.

A samozřejmě klobouky

Klobouky a dostihy k sobě neoddělitelně patří. Na dostihy se hodí zejména plstěné klobouky, které také zahřejí. Naopak velice nevhodné jsou takzvané „sisal“ klobouky, které jsou určené pro letní nošení. Inspiraci hledejte ve 30. letech, kdy klobouky opravdu letěly. Vybírat můžete takové, které jsou určené pouze pro speciální příležitosti, i takové, které budete moci nosit běžně.


Pro inspiraci:

dostihy_moda_eshop_klobouk_kozacky