Plesová sezona je tady. Co na sebe?

Je to šokující, ale i když má člověk skříň plnou oblečení, najít něco na ples, to prostě není nic jednoduchého. Protože i ty šaty, které skvěle padnou do divadla nebo na večírek se na slavnostní ples prostě nehodí. Navíc každý rok se trendy mění a co bylo in vloni nebo předloni už letos může být mimo. Zapátrala jsem u známých návrhářů i blogerů a přináším vám tipy na róby, ve kterých letos budete patřit k hvězdám večera.

cd92f9df5b94d1bcfe9b6105d0f1a64cVýstřihy a průstřihy

Kousek odhalené kůže na pupíku, bocích nebo zádech působí pekelně sexy. Průstřihy a zajímavé výstřihy jsou hitem letošní sezony. Skvěle vypadají rafinovaně umístěné na dlouhých šatech. Šikovně umístěné na bocích umějí také opticky vylepšit postavu. In jsou také zajímavě vykrojené výstřihy – třeba s pěkně umístěným výřezem. K takovým šatům volím drdol a pěkné visací náušnice.

BŘICHOOdhalené bříško

Další hit letošní sezony – šaty rozdělené na top a dlouhou sukni. Bohatě zdobený top může být zdobený pěknou výšivkou, flitry, třpytkami, kamínky nebo třeba krajkou. Sukně je obvykle dlouhá, splývá až ke kotníkům. Tenhle outfit je sám o sobě tak dokonalý, že nepotřebuje žádné výrazné šperky. Stačí pěkné lodičky na vysokém podpatku, psaníčko a můžeme vyrazit.

6b84774a4e4f48927079562abbeb6af3Rudá barva

Pokud vyrazíte v rudých šatech, tak si můžete být jistá, že budete ve středu pozornosti. Červená je jednou z barev letošní sezony a k plesu se perfektně hodí. Navíc se perfektně kombinuje s doplňky – záleží na odstínu, ale dají se k ní zvolit skoro všechny barvy. A také šperky. Snad každá z nás chtěla být Julií Roberts v Pretty Woman a nechat si na krk připnout diamantový náhrdelník…

2fe6b6e92340c458afa703c970e74384Kontrastní krajka

Krajka nevychází z módy snad nikdy, ale letos je na úplném výsluní. Vytáhnout můžeme celokrajové šaty, co nosila ještě maminka zamlada.d5c52f3421be2376d5a7cc2338c84eb3 Můžeme ale vsadit i na nové šaty – třeba ty, kde se krajka kombinuje s hladkým materiálem v kontrastní barvě. Kombinace černé a bílé, modré a černé, tělové a černé a spoustu dalších působí opravdu luxusním dojmem. Šperky volte jemnější, aby se s krajkou zbytečně nepřebíjely.

Optické iluze

Pěkné aplikace z kamínků, kontrastní vzory nebo nude effect. Návrháři plesových šatů si letos opravdu vyhráli a pomohli nám všem, co chceme umě skrýt pár nedokonalostí. Nechte šaty vyniknout a zvolte nenápadné líčení i účes. Okouzlete publikum jenom svými perfektně padnoucími šaty. I šperky volte jemné, které budou hrát s barvou vaší róby.