Plážové trendy letošního léta

Rok se s rokem sešel a nás co nevidět čeká zase léto. A s ním je spojená mimo jiné také plážová móda. Bez čeho se letos u vody neobejdete? Ukážu vám to!

 
 

Nudná klasika nemá šanci

Klasické plavky letos ve vaší skříni nemají co dělat. Pokud je tam stále máte, rozlučte se s nimi, zbavte se jich a udělejte tak místo novému modelu.

Nezáleží na tom, jestli dáváte přednost jednodílným plavkám nebo bikinám. Oboje je stále IN, takže sáhněte po tom, co vám vyhovuje nejvíc. Tento rok se mnohem víc než kdy dřív dostávají do popředí plavky s výraznými extravagantními a tropickými potisky a také neobvyklé střihy. V obchodech narazíte především na volány, kombinace s krajkou a na tzv. trikiny, což jsou plavky s rafinovanými průstřihy. Možná máte pocit, že takové plavky vám zákonitě nemůžou slušet. Mnohdy je ale opak pravdou. Proto se nebojte je vyzkoušet. Uvidíte, že budete příjemně překvapená 🙂

   

 
 

Oblečení na pláž? Ano, ale…

Určitě si ještě vzpomínáte, když jste se jako malá holčička jela v létě s rodiči koupat. Natáhla jste si na sebe plavky, přes ně přehodila své oblíbené letní šatečky a mohlo se vyrazit. V dnešní době už je to trochu jinak.

Všední oblečení na pláž netahejte a nechte si ho na jiné příležitosti. Místo toho si k vodě pořiďte přímo oblečení k tomu určené. Co třeba takovou plážovou tuniku? Právě ta je žhavým trendem letošního léta. Čím tenčí ji budete mít, tím lépe. Nejen, že budete ohromně šik, ale navíc se nemusíte bát, že vám bude vedro, než ji svléknete a skočíte do vody 🙂 Na výběr je tolik druhů, že nebudete vědět, kterou dřív. Velmi hezky vypadají lehce průhledné kousky anebo tuniky se zajímavými ozdobami. Co říkáte třeba na střapce?

Jste šatový typ? Pak mám pro vás přímo skvělou zprávu! Své vášně se nemusíte vzdát ani na pláži. Místo klasických šatů si ale oblékněte ty plážové. Módní experti letos dali zelenou nejen kraťoučké variantě „plážovek“, která už se u vody nějaký ten rok objevuje, ale nově i rozevlátým plážovým maxi šatům. Ač se to nezdá, i na takovém místě, kde mají lidé ve zvyku oblečení spíš odhazovat, vypadají zkrátka dokonale. Tak proč to nezkusit? 🙂

   

 
 

Bez doplňků ani ránu

Stále platí, že je vhodné si před výletem k vodě sundávat drahé šperky a nebrat si na sebe bižuterii. Jinak se ale fantazii meze nekladou. Pokud tedy ráda vyšperkováváte své outfity nějakými doplňky, neochuďte o ně ani svůj plážový model.

Snad nejdůležitější věcí, na kterou by bylo dobré nezapomenout, jsou sluneční brýle. Pamatujete, jak vypadaly ty, které nosily na očích ženy v 60. letech? Byly kulaté. A právě ty se letos objevily na přehlídkových molech, a následně také na stojanech v obchodech. Na obličeji vypadají moc hezky a rozhodně budou seknout i vám 🙂 Dalším, neméně důležitým, doplňkem je klobouk. Vybrat si můžete buď ten typicky ženský s širokou krempou nebo tzv. borsalino klobouk, který je spíš unisexovou záležitostí. Každopádně ani v jednom případě nešlápnete vedle, a navíc se nemusíte bát úpalu.

Před odchodem z domu si zabalte všechny nezbytnosti do proutěné kabelky, která zkrátka na pláži nesmí chybět po vašem boku, a nazujte se do trendy espadrilek. Leckdo by možná řekl, že žabky jsou k vodě lepší, ale vzpomeňte si, jak je nepříjemné, když máte nohy plné písku. Uzavřená obuv vás před ním alespoň trochu ochrání. A navíc tyhle botky vypadají na noze úžasně!

  

 
 
Co říkáte na trendy tohoto léta? Z jakých máte největší radost a co vás naopak příliš nepotěšilo? Dejte mi vědět do komentářů.