Objevte finty filmových hvězd. Jak se obléknout podle typu postavy?

Taky někdy přemýšlíte nad tím, jak je možné, že herečky, zpěvačky a modelky vypadají tak skvěle? Není to jenom tím, že o postavu a pleť pečují každý den, ale také tím, že si umějí perfektně vybrat oblečení podle své postavy. Umějí šikovně odpoutat pozornost od rovných boků nebo širokých ramen. A zároveň dokážou perfektně podtrhnout své přednosti – třeba úzký pas nebo pěkně tvarované pozadí. Dnes vám přináším několik tipů stylistů filmových hvězd, které můžete zkusit i vy.

Chlapecká postava

Natalie Portman, Keira Knightley nebo třeba Cameron Diaz… Tyhle slavné herečky nemají příliš ženské tvary, ale přesto pokaždé vypadají velice rafinovaně a žensky. Jak toho docílily? Jejich stylisté požívají celou řadu vychytávek. Na prvním místě je to pásek nebo grafický motiv v oblasti pasu. Tak se skvěle oddělí horní polovina těla od té spodní a postava působí ženštěji. Další skvělou fintou je korzet a nabíraná sukně. Pro formálnější příležitosti je to ideální varianta – korzet zdůrazní hrudník, bohatá sukně vytvoří iluzi ženské postavy. Dodat postavě ženskost perfektně pomůže také výrazný horní nebo spodní díl – ideální tak jsou výrazné topy s krajkou či vzory nebo třeba sukně s volánky.

chlapecká_postava

damska_moda_obleceni_postava_siroka_ramenaŠiroká ramena

Této postavě se také říká „jehla“. Ale i ženy, které mají široká ramena, mohou vypadat skvěle. Podívejte se třeba na Kim Cattrall – seriálovou Samanthu ze Sexu ve městě nebo na monackou kněžnu Charlene Wittstock. Tyhle dámy to umějí. A co z jejich stylu můžete zapojit do svého oblékání? Tak třeba zapojte mírně rozšířené sukně, topy s překřížením přes prsa či za krkem a naopak se vyhněte topům bez ramínek. Dobře nevypadají ani šaty s asymetrickými ramínky, protože zbytečně poutají pozornost k ramenům, nebo neforemné oblečení, které nezdůrazňuje pas.

široká ramena

_damska_moda_obleceni_postava_hruskaPostava typu hruška

Širší boky, zadek a stehna a naopak subtilnější vršek – to je postava typu hrušky. Pokud máte takové tělo i vy, nejste v tom sama. Stejný typ postavy mají třeba na Beyoncé, Rihannu, Sandru Bullock nebo Jennifer Love Hewitt. A na červeném koberci jim to sluší, jako málokomu jinému. Pokud máte stejnou postavu, máte vlastně štěstí, protože ženské tvary a výrazné boky jsou v módě. Jak ale vybrat správné oblečení? Slušet vám budou svršky s lodičkovým nebo kulatým výstřihem. Při oblékání využijte vestičky i bolerka, vytáhněte výrazné náhrdelníky. Krásně vypadají také šaty přestřižené pod prsy. Naopak se vyhněte „oversize“ horním dílům, výrazným detailům v oblasti boků a všemu, co opticky zúžuje trup.

Hruška

damska_moda_obleceni_postava_jablkoPostava typu jablko

Širší pas a obvykle taky plnější prsa. To je postava typu jablko, kterou mají třeba herečky Drew Barrymore, Catherin Zeta-Jones nebo třeba Lindsay Lohan. Triky jejich stylistů ale zaručují, že tyto dámy vypadají vždy skvěle. A spoustu z toho můžeme využít i my ostatní. Třeba hluboké výstřihy, které vypadají mnohem lépe, než trička až ke krku. Postavě typu jablko prospívá také zvýraznění bříška – třeba pomocí širokých pásků nebo vsadek. Naopak se vyhněte neforemným vrškům, které přidávají zbytečné kilogramy.

jablko

damska_moda_obleceni_postava_presipaci_hodinyPřesýpací hodiny

Postava s výraznými ženskými tvary a úzkým pasem je považovaná za ideál. Honosí se jí například Salma Hayek, Kate Winslet, Scarlett Johansson nebo Sofia Vergara. Ženy, které mají tuto postavu, jsou souměrné a mohou si dovolit leccos. Přesto jim však něco sluší víc a něco míň. Stylisté krásek s typem postavy přesýpacích hodin často využívají větší výstřihy či vzorované nebo výrazné materiály. Skvěle vypadají i šaty, které zvýrazní ženské tvary. Naopak ne příliš pěkně vypadají příliš těsné a krátké topy.

přesípací hodiny