November? Movember!

Není tomu tak dávno, kdy ženy směly oblékat pouze šaty a kalhoty pro ně byly tabu. V současnosti nejen, že smíme nosit pohodlné kalhoty a to, co se nám zlíbí, ale je tu nový módní trend - knírek! Běží Vám hlavou jakto? Tento fakt je další skvělou zprávou pro nás ženy, a i když ji asi nevnímáme zrovna elegantně, slouží dobře věci! Nedávno za mnou přišla kolegyně se slovem MOVEMBER. No, a protože venku pršelo a byla zima, tak mi hlavou běželo ,,aha, tak mám asi napsat o zimě“. Zimní kolekci se tentokrát bude asi říkat November, a protože se blíží listopad, tak by to tak sedělo. Jenže, když jsem se pozorněji zadívala na papír, kde bylo toto tajuplné slůvko napsané, začala jsem pochybovat o svém úsudku. M se přede mnou přetlačovalo s N. Nakonec jsme sebrala odvahu a ptám se kolegyně: ,,To je November nebo Movember“?

Movember-prostate-Cancer-MenStyleFashion-2Movember

Ono slůvko vzniklo spojením anglického výrazu pro knírek a listopad. K Novemberu, tedy k listopadu, připadlo M z Mustache (knírek) a slovo bylo na světě. Nadace Movember vykoukla na svět roku 2003 jako charitativní organizace, která se věnuje mužům. A to konkrétně čtyřem oblastem nejčastějších zdravotních problémů, kterým musí naše drahé polovičky čelit. Peníze ze sbírek jsou používány na financování programů, které se týkají rakoviny prostaty, rakoviny varlat, psychického zdraví a nedostatku pohybu.

Když jsem se podívala této akci na kloub, hned se mi zalíbila její nápaditost. V listopadu se mohou muži sami zapojit prostřednictvím svého knírku. Stačí se zaregistrovat na stránkách této nadace, oholit se a od 1. listopadu po dobu 30 dnů si nechat narůst knírek a pečovat o něj. Dále pak můžete založit sbírku a šířit povědomí o mužském zdraví.

mosistaŽeny pro muže

Ty z Vás, které jsem na začátku potěšila, teď asi zklamu. Opravdu si nemusíte nechávat narůst knírek. Ale nezoufejte, jsou tu pro nás i jiné aktivity, jak můžeme být této organizaci prospěšné. Protože se hlavní cíle pomoci nezabývají pouze rakovinou prostaty a varlat, ale i nedostatkem pohybu a psychických problémů, můžeme pomoci i my a to právě pohybem! Začínáme 1.listopadu a po dobu 30 dní, každý den 30 minut věnujeme pozornost procházce, jízdě na kole nebo stolnímu tenisu – zkrátka, každá aktivita se počítá. A pokud máte strach, že při větší fyzické námaze nebudete vypadat dost elegantně a že tepláky se k Vám nehodí, tak s tím si naši návrháři také poradili!

 

MOVEMBER_knir_damska moda_trickoDívejte se po knírcích!

Na mužích jsou atraktivní, ale tentokrát máme na mysli módní kousky, které podporují tuto akci. Jistě jste si poslední dobou všimly, že na pultech s oblečením přibyly různé podoby tištěných knírků. A už víte proč! Do této světové kampaně se totiž zapojila nejedna značka. Proto i ženy mohou přispět nošením knírku dobré věci. Potisk se stal velmi oblíbeným módním vzorem. Nejen, že je vtipný a nápaditý, ale navíc podporuje dobrou věc. Často v obchodech vídám různá trička a mikiny s elegantním knírkem uprostřed a nedávno jsem si i já pořídila do svého šatníku jeden kousek. Doplňte už tak skvělý doplněk náušnicemi nebo si nechte na prsteníčku na chvíli vyrůst knírek :).

Z dobré věci se stal takřka fenomén! Proč ne?