Naše novoroční předsevzetí? Osvojit si styl Francouzek

Vytříbený vkus, nekonečná elegance a dokonalost za všech okolností… to jsou Francouzky. Ať na sebe tyto dámy vezmou cokoliv, nikdy nešlápnou vedle. V čem tkví jejich tajemství?

 

V jednoduchosti je krása

V dnešní době jsou příslušnice něžného pohlaví zvyklé se při výběru oblečení řídit tím, co zrovna „frčí“. Zkuste se od módního diktátu na chvíli oprostit. Ani Francouzky se na aktuální trendy příliš neohlíží. Důležité je pro ně oblékat se tak, aby výsledný outfit lichotil jejich postavě a aby se zároveň cítily skvěle. Udělejte to také tak!

Při volbě svého outfitu myslete na to, že méně je někdy více. Francouzky moc dobře vědí, že šatník přetékající oblečením, které není možné unosit, není tím pravým. Místo toho tak mají méně kousků, zato kvalitních a univerzálních, které jim budou dlouho sloužit. Třeba na takové pruhované tričko nedají dopustit, a to především proto, že je jednoduché a hodí se ke všemu.

Víte, bez čeho Francouzky nedají téměř za žádných okolností ani ránu? Je to trenčkot! Běžně ho oblékají k sukním i ke kalhotám a nebojí se ho přehodit přes ramena ani ke společenskýmě šatům. Zkuste to také. Uvidíte, že Váš look hned dostane ten správný francouzský šmrnc.

   

 

 Doplňky dělají hodně

Outfit je pokaždé potřeba doladit tak, aby byl naprosto dokonalý. A od koho jiného bychom se tuto schopnost měly učit než od zkušených Francouzek? Zaměřme se na to, jaké kousky u těchto dam vždycky vyniknou. Ano, v prvé řadě je to bezpochyby luxusní make-up, zejména pak rudá rtěnka ve skvěle padnoucím odstínu. Máte také takovou? Pokud ne, vyrazte do dobré drogerie, kde Vám prodávající jistě rády poradí, který odstín je ten „Váš“. Nebojte se jít s namalovanými rty třeba jen na nákup. Hned se budete cítit víc sexy a hlavně Vám to bude fakt slušet 🙂

Snad každá Francouzka vlastní jeden pár opravdu kvalitních lodiček, které můžou obout k jakémukoliv outfitu. Zapomeňte tak na plný botník a raději investujte do pořádných bot, ve kterých pak budete moci dělat parádu i několik let. Měly by být buď v barvě nude nebo v černé. Ty se totiž hodí ke všemu. Pozornost věnujte také volbě kabelky. Francouzky milují jednoduchost a je to vidět i na jejich kabelce – jednoduchá a praktická. A přesně taková by měla být i ta Vaše.

A co šperky? Tady platí to samé. Jednoduchost, jednoduchost, jednoduchost. Vezměte si střízlivé náušnice, klidně i třpytivé, a k nim třeba decentní náhrdelník. Oboje skvěle podtrhne Váš look. Nosíte ráda hodinky? Proč ne! Zkuste ale ty unisex. Jsou úžasně jednoduché a to je přesně to, co Francouzky zbožňují.

   

Móda není všechno

Abyste vypadala opravdu dokonale, nestačí jen skvělý cit pro módu. Pečujte také o své zdraví. I Francouzky dbají na takový životní styl, který neškodí jejich tělu. A je to vidět! Vypadají v každém věku dokonale a často se říká, že nestárnou. Lék na přirozenou krásu neexistuje, stačí ale pár jednoduchých pravidel. Jedním z nich je bezesporu pravidelná péče o pleť a pokožku. Investujte do kvalitních krémů a peelingů a především je každý den používejte. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

I při stolování můžete leccos změnit, aby to mělo příznivý vliv na Vaše zdraví. Začněme u jídla. Je jasné, že pokud máte velký hlad anebo se na konkrétní jídlo zkrátka jen opravdu těšíte, o to rychleji ho sníte. Víte ale, že to Vašemu tělu rozhodně neprospívá? V takových chvílích totiž máme tendenci se přejídat, protože tělo nestíhá zaznamenat, kdy už máme dost. Vyhraďte si pro jídlo dostatek času, abyste si ho mohla v klidu vychutnat. Všimněte si, že Francouzi s oblibou každé sousto několikrát přežvýkají a vychutnávají si jeho chuť. To platí i o alkoholu. Nepijte jako o život a raději každý doušek nejdříve pomalu „poválejte“ na jazyku. Uvidíte, že Vám pak bude hned víc chutnat a nebudete se muset bát ranní kocoviny. A pokud alkohol nepijete, vyzkoušejte to třeba u pití čaje nebo kávy z Vašeho oblíbeného hrnku. Požitek bude o to větší.

Důležitý je také kvalitní spánek. Nespoléhejte se proto na laciný polštář a raději si kupte dražší, zato kvalitnější. S ním se totiž bolesti zad a krku stanou minulostí. A abyste se vyspala opravdu dorůžova, pořiďte si také povlečení s pěkným vzorem, které bude příjemné na dotek. Vaše ráno bude zas o něco krásnější.

Osvojily jste nějaké finty Francouzek? Pokud ano, které to jsou? Dejte nám vědět do komentářů.