Námořnický styl tisíckrát jinak

Tzv. navy styl není jen o proužkách. Tento nesmrtelný trend v sobě ukrývá mnohem víc. Víte jak ho nosit? Já ano a prozradím vám to!

 

 

Modrobílá nestačí

Když se řekne námořnický styl, každému se hned vybaví proužky a tmavě modrá barva s bílou. Možnosti jsou ale mnohem rozmanitější! Nezůstávejte u ohraných kombinací a vyzkoušejte i něco originálního.

Oblékáte-li se ráda do proužků, nebojte se na sebe hodit i méně obvyklé barvy. Co třeba bílá s červenými proužky? Velmi hezky to vypadá i naopak – tedy tmavší barva s proužky bílými. To samé platí i o jiných částech oblečení. Tento trend opravdu není jen o bílé a modré. Námořnickému stylu vládne také černá a zlatá barva. Jakoukoliv jejich kombinací rozhodně nešlápnete vedle! 🙂

   

 

 

Vsaďte na motivy s nádechem léta

Léto je sice ještě daleko, ale proč si jeho atmosféru nenavodit už teď? Pomůžou vám k tomu motivy, které jsou pro námořnický styl typické.

Kromě klasiky, jakou jsou kotvičky a lodě, jsou IN i další mořské prvky. V obchodech nejčastěji narazíte na mušličky, rybičky a hojně také na pirátské potisky – lebky, kormidla a zkřížené hnáty. Všechny tyhle vzory se už dávno neobjevují jen na tričkách. Ženy i muži je velmi rádi nosí i na botách a ti odvážnější dokonce na kalhotách. Nebojte se toho a běžte směle do toho 🙂

   

 

 

Doplňky musí být

Leckdo by možná řekl, že k námořnickému stylu nejsou doplňky potřeba, ale to se plete. Stejně jako jiné trendy, i tento si je zaslouží. A ne ledajaké. Vybírejte je pozorně!

K navy stylu se víc než ke kterémukoliv jinému hodí zlaté doplňky. Parádně vypadají nejen náušnice, ale třeba i hodinky ve zlatém provedení anebo dlouhé tenké řetízky s decentním přívěskem. Odvážnější ženy vsázejí i na masivnější řetězy na krk. Ale pozor na ně! Takové lze kombinovat pouze s velmi střízlivým zbytkem outfitu. V opačném případě by váš model působil zbytečně lacině.

Hitem posledních let jsou také barevné textilní náramky s přívěskem kotviček. Pořídíte je doslova na každém kroku.

   

 

 

I Vaše nohy si zaslouží něco speciálního

Outfit nikdy nebude dokonalý bez pořádných bot. Zapomeňte tedy na to, že svůj námořnický outfit doladíte k dokonalosti, ale obutí odbudete sešlapanými keckami, které nosíte ke všemu.

Pokud jste vyloženě tenisková, pak si jistě oblíbíte tzv. slip-on boty. Je to obuv podobná jarmilkám, které jsme s nelibostí nosily v první třídě na tělocvik. V posledních letech se z nich stal velký hit a dají se sehnat v mnoha provedeních. Pokud se chystáte vyrazit do práce za námořnici, vyměňte pohodlné boty za basic lodičky. Černé, bílé nebo červené, to je jedno. Všechny budou k vašemu outfitu vypadat dokonale!

 

 

Máte nějaký osvědčený tip jak oblékat námořnický styl? Podělte se o něj s námi v komentářích!