Na cestách: Co se nosí na Miami Beach

Před pár týdny jsem se vydala na svoji první cestu do Spojených států, konkrétně na Floridu. Těšila jsem se na jinou zemi, jiné lidi i jinou módu. A samozřejmě také na jiné počasí, protože zatímco u nás vrcholily zimní nečasy, v Miami bylo před dvacet stupňů. A tak jsem z bundy a vysokých bot rychle vplula do lehkých šatů a balerínek. Kromě koupání a poznávání země jsem se soustředila na to, jak se místní dámy oblékají. A rozdílů bylo mnoho.

holky

Obrovský rozdíl jsem pocítila zejména v tom, jak zdejší ženy k módě přistupují. Jen málokterá z nich se řídí radami módních guru a oblékají se prostě tak, jak chtějí. Nehledí přitom na trendy, ale ani na to, že mají výraznější křivky. I korpulentnější dámy nosí prostě to, co se jim líbí. A tak na ulici potkáte partu holek s rozparky tak dlouhými, že delší už být nemohou, a nebo s velice výraznými výstřihy.

c3882d3dd833816340bb1ec9aa1a1523Díky nadmíru přívětivému počasí mají místní skříně plné letního oblečení a s lehkými kousky přijíždějí i turisté z celého světa. „Jezdím do Miami každý rok, vždycky na únor a březen. Je super obléknout šaty a žabky a době, kdy ostatní u nás doma nosí sněhule a kabáty. Skvěle se tady nakupuje a město je plné módní inspirace,“ říká Sarah Hall, která do Miami pravidelně létá z New Yorku a kterou jsem potkala v našem hotelu.

6_Ženy v Miami se nebojí zapojit výrazné barvy, jako je námořnická modrá, nachově červená, ostrá růžová nebo třeba sluníčkově žlutá. „I já si sem beru oblečení výraznějších barev, podle mě to k pláži a slunci prostě patří. Koupila jsem si i zrcadlové brýle a jedna z kšiltovek v růžové barvě s nápisem Miami nesmí chybět,“ usmívá se Sarah.

 

2_V místních obchodech najdete celou řadu zářivých kousků s nápisy, které turisté i zdejší zdařile i méně zdařile vkomponovávají do svých outfitů. Pokud byste se chtěli i vy inspirovat floridským stylem a pořídit si něco pěkného na léto, doporučuji krátké džínové šortky, široké klobouky a zářivé topy. S těmi uděláte parádu kdekoli. U moře i u rybníka.

1_Skvěle vypadají i výrazněji barevné sandály s podpatkem, vzdušné dlouhé šaty nebo svetříky se spadlými rameny. Nezapomeňte také na výrazné doplňky, jako jsou brýle nebo široké opasky. Také se chystám nějaké si pořídit a zavzpomínat na Miami Beach.

 

 

 


Pořiďte si kousky jako na Miami Beach

 

618994 643280 619357 618748 618576576169