Mixování vzorů

„Pokud máte na sobě kalhoty s potiskem, zbytek outfitu musí být jednoduchý, rozhodně žádný další vzor!“ Také jste už někdy narazila na podobnou módní zásadu?

Existuje mnoho módních pravidel o tom, jak kombinovat nebo nekombinovat vzory, které jsou ale ve většině případů již přežité a zaměřené spíše na to, co se jednoznačně „nesmí“, namísto toho, aby poradily, jak to tedy dělat správně. Jinými slovy jsou veškerá „pravidla“ v módě tak trochu nesmysl, protože často ve výsledku nejlépe vypadá to, čemu bychom se měli jednoznačně vyvarovat. Například pruhy – neměly by se kombinovat s jakýmkoli jiným potiskem, ale pravdou je, že jsou naopak skvělé v kombinaci téměř s čímkoli! Chce to jen u kombinování vzorů a potisků vzít v potaz následující:

Míchejte barvy, nikoli vzory

Pokud se k sobě hodí barvy, ve většině případů se k sobě budou hodit také potisky, které je obsahují. Není žádné obecné pravidlo, které barvy spolu kombinovat, záleží tedy na osobní preferenci, ve kterých barvách se cítíte nejlépe. Pokud byste si i přesto nevěděly rady, mějte v záloze základní barvy – černou a bílou. Těmi nikdy nic nezkazíte!

mix1

Čím jednodušší vzory, tím lépe kombinovatelné jsou

Což je důvodem, proč například k černobílé pruhované sukni můžete vzít téměř cokoliv. Pruhy v této barevné kombinaci jsou natolik jednoduché, že vypadají skvěle například i s výraznými potisky, jako jsou zvířecí vzory nebo potisky květin.
Působivě pak vypadá také kombinace nejrůznějších geometrických vzorů dohromady, kdy však platí, že zbytek outfitu by již měl být jednoduchý, neboť v opačném případě by celek mohl působit přeplácaně.. Ale co je pro jednoho příliš, může být pro druhého stále ještě málo, takže vždy myslete především na to, že nejdůležitější je, abyste se v outfitu cítila dobře vy.

mix2

Kombinujte rovnoměrně

Tím nechci říct, že na vzorovanou košili nemůžete vzít ještě sako s potiskem, protože jednoznačně můžete! Ale pokud máte pocit, že kombinování vzorů ještě nemáte zažito, zkuste je v outfitu rozvrhnout rovnoměrně. Vzorovaný kabátek a k tomu lodičky s potiskem – zkrátka potisk zastoupený na horní i dolní polovině těla!

mix3

Rozbijte potisky jednoduchým outfitem

Je na vás kombinování vzorů příliš? Nevadí, ne každý se na něj cítí. Pokud tak chcete vyzkoušet alespoň jednodušší verzi, což takhle vyrazit v jednoduchém outfitu s vzorovanou kabelkou a šátkem?

mix4