Kam na výlet s dětmi a jak je obléct

Jaro a léto, to jsou synonyma pro krásné a teplé počasí, které přeje výletům do blízkého i vzdálenějšího okolí. Obzvlášť, pokud máte děti, jsou výlety prima relax na víkend. Kde Vašim ratolestem určitě bude líbit? Zjistila jsem to za Vás.

 

ZOO Jihlava

Snad každé dítě miluje zvířátka. A pokud jsou to ta, která obvykle kolem sebe nevídá, je jeho nadšení ještě o to větší. Proto je jasné, že výlet do ZOO nesmí chybět. Co ale zkusit i méně známou zoologickou zahradu, než je ZOO Praha nebo ZOO Dvůr Králové? Já jsem vybrala Jihlavu.

ZOO Jihlava působí oproti svým větším „kolegům“ přátelštějším a osobnějším dojmem. Je sice menší, ale ke zvířátkům se tu přistupuje se stejnou péčí a ošetřovatelé jim věnují veškerou svou pozornost. Zahrada je rozdělená do pěti kontinentů, v každém pak najdete jejich typické obyvatele. Vaše děti budou nadšené z nádherných tygrů, roztomilých medvědů, barevných papoušků a spousty dalších zvířat. A pokud se Vašim dětem zasteskne po dětském hřišti, můžou se vyřádit na skákacím hradě nebo jízdou na autíčkách.

Otvírací doba v ZOO Jihlava je denně od 8 do 18 hodin.

 
 

Hrad a zámek Staré Hrady

Milují Vaše děti pohádkové postavy? Pak je nejvyšší čas vyrazit s nimi do světa pohádek. A kam? Co třeba na hrad a zámek Staré Hrady? Tenhle výlet si užijí nejen oni, ale i Vy.

Prohlídky hradu a Zámku Staré Hrady jsou zde důmyslně propojeny s pohádkami tak, aby si z návštěvy odnesli to své malí i velcí. Prohlídkami návštěvníky provází třeba princezna nebo čarodějnice a kromě klasiky, kterou obvykle na takových místech vídáváme, se můžete těšit i na dětské atrakce v podobě pohádkových kulis a postav a jiných fantastických věcí, které Vaše děti nadchnou. Kromě prohlídky se s dětmi můžete zastavit v minizoo, pravidelně se zde pořádají také různé dětské programy a dobové hry.

Otevřeno je zde denně od 9:30 do 18 hodin.

 
 

Vertical Park Harrachov

Pokud jste vášnivými turisty, pak jistě znáte české hory jako svoje boty. Víte ale, že třeba takový Harrachov nabízí mnohem víc než jen přírodní krásy? Jsou-li Vaše ratolesti živé a rády se vyblbnou, je pro ně jako dělaný Vertical Park.

Park nemusíte nijak složitě hledat. Nachází se totiž v samém srdci Harrachova a příjezd k němu je přehledně značený. A na co se můžete těšit? Vy i Vaše děti se můžete vyblbnout na obří houpačce, a pokud jste odvážní, klidně vyzkoušejte i horolezeckou stěnu. Vybrat si můžete z několika obtížnosti, takže na své si přijde opravdu každý. Děti, které mají rády skákání na trampolíně, budou nadšené – ve Vertical Parku mysleli i na tuto atrakci. A co víc, s dětmi si můžete zaskákat také Vy. A něco pro milovníky zvířat: v parku najdete také ohradu s kamerunskými kozami, což jistě ocení malí i velcí milovníci zvířátek.

Otevírací doba přes léto je denně 10 – 17 hodin.

 
 

Do čeho obléknout děti?

Kluci

Pokud Vám doma řádí kluk jako buk, je třeba ho na výlety obléknout tak, aby se při hrátkách na hřišti cítil pohodlně. Vsaďte na barevné tričko s veselým potiskem. Například tohle je do jihlavské ZOO jako dělané 🙂 Podle počasí pak triko zkombinujte buď s tepláky z pevného materiálu, nebo s kvalitními šortkami, které jen tak nezničí. Do batůžku nezapomeňte přibalit fleecovou mikinu, kdyby se náhodou ochladilo.

Holky

Děvčata se chtějí líbit už od útlého věku. Pokud tak vyrážíte na výlet s malou parádnicí, nezapomeňte jí vybrat něco pěkného na sebe 🙂 Jestli situace nevyžaduje sportovní oblečení, připravte jí pěkné šaty, ve kterých se zároveň bude cítit jako v bavlnce. Chystáte-li se naopak na túru nebo za jiným sportovním vyžitím, bude určitě vhodnější Vaší dcerce obléknout ¾ tepláky a k nim veselé barevné tričko s potiskem. Ani holčičkám nesmí na žádném výletě chybět pořádná mikina, která zahřeje.

 

Svým dětem nezapomeňte také zabalit svačinu a další nezbytnosti, bez kterých se neobejdou, do jejich vlastního batůžku. A můžete vyrazit! 🙂

 

Kam v letním období rády vyrážíte s dětmi? A jaké místo byste doporučili i ostatním? Podělte se o to s námi v komentářích.