Kam na vánoční trhy a co si obléct na sebe?

Advent má v dnešní době už skoro každý neodmyslitelně spojený s vánočními trhy, na které od začátku prosince narazíme v každém větším městě a často i na venkově. Které trhy se vyplatí navštívit a proč? Pojďme se na to podívat.

 

Praha

U nás jsou každoročně největšími trhy ty v Praze na Václavském a Staroměstském náměstí. Navštívit je můžete až do soboty 6. ledna 2018. A proč na ně vyrazit? Krom toho, že na Vás čeká spousta dobrého jídla a pití, se můžete těšit i vánoční dekorace a jiné drobnosti, kterými lze pod stromečkem obdarovat blízké. Pokud máte děti, určitě je vezměte s sebou – v plánu je po dobu celého měsíce bohatý program: muzikanti, pěvecké soubory ale i koncerty, divadelní představení a především dětská dílnička.

Pokud jste v nejbližší plánovala návštěvu našeho hlavního města, máte teď ideální příležitost! Načerpejte vánoční atmosféru během procházky vyzdobenými pražskými uličkami a dejte si při té příležitosti třeba vynikající svařák z trhů.

 

Český Krumlov

Co Vás dostane do vánoční nálady rychleji než pohádkový Krumlov? I tam se trhy každý rok v předvánočním období tradičně konají. Letos jsou pro Vás otevřené do neděle 7. ledna 2018, a to na náměstí Svornosti. Stejně jako na jiných trzích i v Českém Krumlově se můžete těšit na bohatou gastronomickou nabídku, vánoční výrobky a dekorace, koncerty a další kulturní program. Krom toho na trzích narazíte také na ukázku tradičních řemesel a dokonce i na slaměný betlém. Pokud byste raději chtěla vidět ten živý, najdete ho v sobotu 23. prosince od 16:15 do 18:30 na II. zámeckém nádvoří.

Chystáte-li se na trhy právě do Českého Krumlova, nezapomeňte se projít po městě a k zámku. Vás i Vaši rodinu to naladí do předvánoční pohody a třeba si i vzpomenete na pár pohádek, které tam byly natáčené. Co třeba dětmi tak oblíbená pohádka Z pekla štěstí? 🙂

 

Drážďany

Jedním z nejvyhlášenějších vánočních trhů v Evropě je bezesporu Striezelmarkt v Drážďanech. Tento rok začal 29. listopadu a potrvá do Štědrého dne. Stejně jako jiné trhy nabízí ten drážďanský řemeslné výrobky, vánoční pečivo, jídlo, pití a další pochutiny, dekorace, keramiku a spoustu dalšího. Těšit se můžete také na mnoho akcí. Například 9. prosince se bude konat (nejen) Čechy tolik oblíbená Štolová slavnost. Tu si zamilují i Vaše děti, a to především díky koňskému spřeží a obří štole, které po jejím nakrojení jistě také dostanete kousek.

V Drážďanech v adventním období narazíte i na další, menší, vánoční trhy. Navštívit můžete také vánoční výstavu v Městském muzeu. A pokud ráda vyrážíte na nákupy nebo jen potřebujete sehnat pár dárků, nezapomeňte vyrazit také do Primarku.

 

A co si vzít na sebe, abyste na trzích nemrzla? Rozhodně zapomeňte na šaty a sukně. V zimě je sice v kombinaci s teplými punčochami nosit určitě můžete, na několikahodinovém procházení mezi venkovními stánky to ale není příliš vhodný outfit, pokud nechcete nastydnout. Oblékněte si raději džíny nebo zateplené legíny, pořádně teplý svetr nebo rolák a kabát, případně kvalitní zimní bundu, která neprofoukne. Pozornost věnujte i botám. Ve značkových keckách sice budete cool, ale odnese to Vaše zdraví. Raději vsaďte na kozačky nebo kotníkové boty. Pak už jen stačí nasadit čepici, rukavice a šálu a můžete vyrazit na trhy!

 

Na jaké trhy se letos chystáte a proč? A co na nich nejraději nakupujete? Dejte mi vědět do komentářů 🙂