Jarní boty, které Vám nesmí chybět v šatníku!

Než jsme se všechny nadály, uběhl rok a jaro je opět tady. Bez jakých bot se v prvních teplých dnech neobejdete? Pojďme to zjistit 🙂

Venkovní počasí tomu sice nenasvědčuje, ale kalendářně už opravdu vypuklo jaro. Určitě tak máte nutkání uklidit zimní obutí na dno skříně a vytáhnout jarní boty. Než se do toho pustíte, mrkněte se, bez jakých kousků by to letošní sezónu rozhodně nešlo.
 

 

Elegantně (nejen) do společnosti

Když v zimě vyrážíme do společnosti, zpravidla si na nohy nazouváme kozačky. Se začátkem jara je však konečně můžeme odložit a sáhnout po něčem jiném. Hned se nám otevírá mnohem víc příležitostí. Klasice ale zůstaneme věrné asi všechny – tou jsou lodičky. V oblibě máme především ty semišové, trendem tohoto roku jsou ale lakované. Díky svému lesku vypadají opravdu luxusně a stanou se výrazným, a přitom decentním doplňkem každého společenského outfitu. A nejen toho. Pracujete-li v kanceláři, můžete si lakované lodičky obout i do zaměstnání.

Jde to ale i bez lodiček. Pro ty z Vás, které podpatkům příliš neholdují, jsou jako dělané balerínky. Nosit je můžete nejen všude tam, kam se hodí právě lodičky, ale klidně i na kávu s kamarádkou nebo na nákupy. Baleríny jsou zkrátka univerzálními kamarády pro jakoukoliv příležitost. Navíc je seženete v široké škále druhů a barev, takže si na své přijde opravdu každá žena.


 

 

Něco do chladných dní

Jaro v nedohlednu? Nesmutněte, hlavu vzhůru! To, že je zrovna chladno neznamená, že se musíte vrátit k zimním botám. Máte naopak skvělou příležitost provětrat neotřelý kousek, který v teplých dnech jen těžko obujete. Řeč je o kotníčkových botách. Ty jarní nebývají zateplené a většinou jsou opatřené ozdobnou perforací. Navíc jsou elegantní, takže v nich s klidem můžete vyrazit i do práce.

A ve volném čase? Jednoznačně tenisky! Tyhle boty už dávno nepatří jen do tělocvičny nebo na hřiště a snad každý vlastní alespoň jeden pár klasických „kecek“. Obout si je můžete k teplákům, šortkám, legínám, džínům a některé vypadají velmi hezky i v kombinaci se šaty. Důležité je, aby nebyly sešlapané a špinavé.

 

 

Nedbalá elegance vede

Velkým hitem posledních let se staly tzv. slip-on. Jsou to vlastně takové nazouvací tenisky. Díky jejich pohodlnosti si rychle získaly srdce žen i mužů. Nosit se dají ke kalhotám, šortkám, k šatům i k sukním, s ponožkami nebo bez a vždycky vypadají peckově. Výrobci se navíc doslova předhánějí v tom, aby právě jejich boty měly ten nejoriginálnější potisk, vzor nebo střih. Máte tak jistotu, že ať máte jakoukoliv představu, určitě po kratším či delším zapátrání najdete takový pár, který Vaše očekávání možná i předčí.

Jakousi pomyslnou odnoží slip-on tenisek jsou espadrilky. Vídat je můžeme především na nohách dovolenkářů v přímořských letoviscích. Čím dál častěji se ale objevují i v ulicích měst. Lidé je milují pro jejich pohodlnost a originalitu. Navíc v nás evokují léto, sluníčko a teplo. Ačkoliv se espadrilky primárně nosily na pláži k plavkám, v současné době je můžete obout klidně i k džínům a saku.


 

 

Když bude vedro…

Leckdo by řekl, že na jaře je na sandále ještě příliš brzy. Ze zkušenosti ale určitě víte, že v druhé polovině května a začátkem června se často přihlásí o slovo letní teploty a byla by škoda je přetrpět v uzavřené obuvi. Právě v takových dnech je ideální vzít si sandály. A protože jsme dámy, měly bychom sáhnout po těch na podpatku. Klasické sandály přenechejte mužům anebo si je schovejte na procházky přírodou.

A pokud se na sandály s klasickým podpatkem příliš necítíte, určitě si oblíbíte alternativu, kterou jsou sandály na klínku. I když bývá klínový podpatek stejně vysoký nebo dokonce vyšší než ten klasický, poskytuje větší komfort našim nohám a je o mnoho stabilnější. Chystáte-li se tak do víru večerní zábavy, nemusíte se bát bolavých chodidel. S těmito sandály protančíte noc!

  

Jaké boty nosíte na jaře nejraději a proč? Dejte mi vědět do komentářů 🙂