Jaká sukně Vám bude slušet?

Ač se to nezdá, výběr správného střihu sukně není vždy jednoduchý.  Poradíme Vám ale, jak na to!

Sukně je elegantním kouskem, který by ve šatníku neměl chybět. Slušet totiž může všem. Stačí, když si vyberete takovou, která Vám dokonale padne.  Všeobecně platí, že je dobré zdůraznit ty partie, kterými se pyšníte. Nedokonalosti se naopak snažte šikovně skrýt. Důležité je v tomto případě soustředit se na typ Vaší postavy a její charakteristické rysy. A když se zároveň s tím zaměříte také na svůj vlastní styl, máte vyhráno. Nejste si jistá, jaký typ postavy máte? Pojďme se na to podívat.

 

Postava ve tvaru jablka

Tato postava je charakteristická nevýrazným pasem a většími prsy, ale štíhlejšíma nohama a horní částí těla. Zaměřte se na volnější splývavé sukně, kterými zakryjete střed těla, a naopak zapomeňte na vypasované kousky. Ideální volbou je v tomto případě jednoduchá sukně bez pásku, a to buď rovného střihu, nebo taková, která se mírně rozšiřuje. Ideální délka je ke kolenům.

 

Postava ve tvaru hrušky

„Hrušky“ mají štíhlejší horní polovinu těla, výrazný pas a širší boky, stehna a zadeček. Proto je u této postavy důležité zdůraznit pas. Sáhněte tak po áčkové sukni do pasu, která šikovně zakryje Vaše nedostatky. Měla by být spíš tmavší a jednobarevná. Na pruhy a vzory zapomeňte, rozšiřují a přivádějí pozornost k problematickým partiím. To samé platí i modelech s nabíráním. Pamatujte také na to, že ve Vašem případě by sukně měla sahat k nejužšímu místu nohou.

 

Postava ve tvaru přesýpacích hodin

Souměrná postava, výrazný pas, a větší prsa - pyšníte se těmito tvary? Tiše závidíme. Ve výběru vhodné sukně totiž máte volnější ruku než ostatní ženy. Pochlubte se tím, co Vám příroda nadělila a oblečte si vypasovaný kousek, klidně i s nabíráním. Co třeba kolová sukně? Sáhnout ale můžete i po pouzdrové, která podtrhne Vaše ženské křivky. Nemusíte se bát ani extravagantnějších a asymetrických střihů, dokonce i klasická mini sukně Vám skvěle padne. Délku sukně zvolte takovou, jaká Vám nejvíc vyhovuje.

 

Postava ve tvaru obdélníku

Charakterizuje Vás chlapecká postava, nevýrazný pas a boky, menší prsa a drobný zadeček? Zaměřte se na to, aby Vám sukně opticky tvořila ženské tvary. Vsaďte na širší kolové sukně. Co je pro Vás ale nejlepší volbou, je volánová sukně do pasu, která krásně vyvolá dojem křivek. Pokud máte vyšší postavu, můžete si dovolit i delší modely. V obchodě naopak nechte sukně pytlovitého střihu, které Vaší postavě nebudou lichotit.

 

Ať máte postavu jakoukoliv, myslete na to, že správně vybraná sukně se rychle stane Vaším oblíbeným kouskem při všech příležitostech.

 

Uložit