Jak v létě pečovat o pleť?

Říká se, že v zimě dostává naše pleť nejvíc zabrat. Není to ale jediné roční období, kdy bychom jí měly věnovat větší péči než obvykle…

Na dostatečnou péči o svou pleť nezapomínejte ani v létě. Sluníčko a teplo ji totiž nadměrně vysušují a přispívají tak ke tvorbě vrásek. Jak na to? Mám pro Vás pár užitečných tipů.

 

Pořádně to obruste

Jednou z nejdůležitějších zásad je, abyste svou pleť pravidelně zbavovaly odumřelých buněk. Jedině tak předejdete tomu, že se budou Vaše póry neustále ucpávat. K tomu Vám skvěle poslouží speciální peeling na obličej. Ideální je používat ho dvakrát týdně. Už po první aplikaci uvidíte ohromný rozdíl – Vaše pleť bude krásně vyhlazená a bude lépe vstřebávat krémy.

 

Voda je důležitá

Každý ví, že v letních parnech je třeba dodržovat pitný režim a pít především neslazené vody. Víte ale, že právě dostatečný pitný režim příznivě působí na naši pokožku? Aby ale byla dostatečně hydratovaná, je třeba jí ještě trochu pomoct. Proto ji nezapomínejte každý den ráno a večer hydratovat kvalitním krémem. Během dne můžete kdykoliv použít sprej s termální vodou, který Vaši pleť příjemně osvěží. A pokud pro ni chcete udělat ještě něco navíc, jednou týdně na obličej naneste hydratační masku. Ta je totiž zárukou okamžitého úspěchu 🙂

 

Bez opalovacího krému to nejde

Ano, je to tak. I když se zrovna nechystáte na pláž, nezapomeňte si pravidelně mazat pleť opalovacím krémem. A je jedno, jestli potřebujete jen přeběhnout do práce, nebo Vás čeká celodenní výlet. Ideální je aplikaci opakovat 3 – 4 denně, a to malých dávkách.

A pokud se přesto stane, že se na sluníčku spálíte, sáhněte nejlépe ihned po hojivém krému nebo gelu po opalování. To Vás zbaví nepříjemné bolesti a svědění.

 

Omlaďte se

Kromě toho, že nám slunce dodává vitamín D, také přispívá k předčasnému stárnutí pleti a ke tvorbě vrásek. A co si budeme povídat, vrásky nemá rád nikdo 🙂 Předejděte tomu a začněte pravidelně používat regenerační krémy podporující tvorbu kolagenu. Jedině tak bude Vaše pokožka zůstávat stále tak pružná a pevná.

 

Jde to i bez kosmetiky

Tedy, ne úplně, ale k ochraně své pleti můžete přispět i dalšími vychytávkami. Co třeba takový klobouk? V letní výhni schová Váš obličej do stínu a hned Vám bude příjemněji. A když si vezmete také kvalitní sluneční brýle, můžete si být jisté, že před sluníčkem zůstane v bezpečí i Váš zrak.

   

Jaké kosmetické přípravky v létě používáte a jak se Vám osvědčily? Dejte mi vědět do komentářů.