Jak se obléknout podle typu postavy

Každé z vás to může slušet a vůbec nezáleží na tom, jakou postavou vás příroda obdařila. Stačí, když se budete řídit pár jednoduchými pravidly, které platí pro jednotlivé typy postav. Pojďme se na to podívat.

Každá jsme jedinečná a platí to i pro naši postavu. Pokud se ale zaměříme na určité rysy, můžeme snadno zjistit, do jakého typu patří právě naše křivky. Asi nejčastějším typem postavy českých žen je jablko nebo hruška. Tím ideálním je pak tvar přesýpacích hodin. Co je pro jaké tvary charakteristické a co jim sluší nejvíc? Zjistila jsem to pro Vás.

 

Jablko

Co Vaši postavu charakterizuje?

Máte větší partie horní poloviny a středu těla, a to především břicho a hýždě. Některé ženy s touto postavou se mohou pochlubit větším poprsím. Charakteristická jsou pro Vás také široká ramena. Nohy a paže máte naopak štíhlé, pas a boky spíš nevýrazné.

 

Co Vám bude slušet?

Důležité je šikovně odvést pozornost od problémových partií a zvýraznit, na co jste pyšná. Snažte se tak upoutat pozornost především na dekolt. Toho dosáhnete tričky a svetry s výstřihem do „V“. Pokud máte mohutnější ramena, sáhněte spíš po vrškách s delšími rukávy. Topy vybírejte volnější, ta příliš upnutá by totiž zvýraznila větší bříško. Ideálním kouskem jsou pro Vás vzdušné halenky a tuniky. Máte-li na oblečení ráda zdobení a různé detaily, pamatujte, že by měly být pouze v horní a spodní polovině těla, rozhodně ne ve středu. Slušet Vám budou kalhoty rovného nebo skinny střihu, ale pas by neměl být příliš vysoký. Vybírejte takové kalhoty, které končí kousek pod kyčlemi. To samé platí i pro sukně, ty ale mají jednu velkou výhodu – krásně zvýrazní Vaše štíhlé nohy. Ani šaty si nemusíte odpouštět, vybírejte ale takové střihy, které nejsou obepnuté v pase. Pokud máte ráda vzory, pamatujte, že ty hodně pestré a divoké nejsou tím pravým pro Vás, protože Vám zbytečně přidají kila navíc.

 

Hruška

Co Vaši postavu charakterizuje?

Vaše tělo při pohledu do zrcadla připomíná trojúhelník. Máte výraznější dolní polovinu těla, zejména pak boky a stehna. Některé ženy s touto postavou mají také větší hýždě. Pas máte naopak výrazný a štíhlý a ramena menší.

 

Co Vám bude slušet?

Při oblékání se zaměřte hlavně na to, abyste zvýraznila horní polovinu těla – ramena a prsa. Ideálními kousky jsou tak pro Vás trička a topy se zajímavými výstřihy, které upoutají pozornost. Pokud máte menší prsa, určitě se nevyhýbejte podprsenkám s efektem pus-up, které Vám dechberoucí výstřih vykouzlí. Tou správnou volbou jsou pro Vás i potisky a krajky umístněné kolem výstřihu a v partii ramen. Skvěle Vám poslouží také zajímavý náhrdelník nebo výrazné náušnice. Pokud máte ráda polo trička s límečkem, směle do nich! Límeček je totiž pro Vás ideálním parťákem. Nezapomeňte ani na šaty. Slušet Vám budou ty vypasované s áčkovou sukní nebo kousky projmuté pod prsy. Sukně a kalhoty by neměly být příliš těsné, protože by tak zvýraznily spodní část těla, což jistě nechcete. Na legíny rovnou zapomeňte, nejsou pro Vás tím pravým. Co Vám naopak bude moc slušet, jsou kalhoty s rovnými nohavicemi.

 

Přesýpací hodiny

Co Vaši postavu charakterizuje?

Pyšníte se souměrnou postavou, štíhlým pasem a nohami, většími prsy a výraznějšími boky? Pak máte snad nejideálnější postavu. Můžete mít sice nějaké to kilo navíc, ale tuky se Vám na těle ukládají rovnoměrně, takže jsou Vaše křivky stále krásné.

 

Co Vám bude slušet?

Pokud máte tento typ postavy, nebude pro Vás problém sehnat si to správné oblečení. Důležité ve Vašem případě je zdůraznit pas a křivky, proto je směle ukažte. Slušet Vám budou přiléhavé kousky, které budou siluetu Vašeho těla pěkně kopírovat. Sáhněte i po zajímavých páscích, které na Váš vosí pas ještě víc upozorní. Volné oblečení pro Vás příliš vhodné není, protože byste tak svou souměrnou postavu zbytečně schovala do neforemného „pytle“. Jistě si rychle oblíbíte trička a svetry s výstřihem do „V“, které Vaší postavě opravdu seknou. Trefou do černého jsou pro Vás také vypasované šaty, klidně i pouzdrové, a sukně s vysokým pasem. A jaké kalhoty? Pro Vás jsou jako dělané ty rovného střihu s vysokým pasem. Zapomeňte naopak na bokovky, příliš Vaší postavě nelichotí.

 

Jakým typem postavy se pyšníte? Máte nějaké osvědčené rady, co si obléci, abyste vypadala dokonale? Podělte se o to s námi v komentářích 🙂

 

 

 

Uložit