Hurá! Lyžařská sezóna je tady

Zima je v plném proudu, Vánoce za námi… Co to znamená? Že je čas vyrazit na hory! Kam za lyžováním a co si obléknout na sebe Vám poradím na následujících řádcích.

 

Lyžovačka na českých horách

Proč jezdit do zahraničí, když máme parádní hory u nás? 🙂 Letošní lyžařská sezóna začala v ČR už koncem října, a to v areálu Moninec. V tuto chvíli ale můžete vyrazit v podstatě kamkoliv. Tam, kde není dostatek sněhu, si provozovatelé pomáhají umělým zasněžováním. Nemusíte tak mít obavy, že dorazíte na místo a čekat Vás bude rozblácená sjezdovka.

Jedním z nejoblíbenějších lyžařských areálů je bezesporu Čertova hora v Harrachově. Vybrat si tam můžete jednu ze čtyř sjezdovek – záleží, jak zdatný lyžař jste a na jaký terén si troufnete. Vyrazit do Harrachova můžete na otočku i ve všední den, a to na večerní lyžování. Krom brázdění sjezdovek si během zimní sezóny můžete v areálu užívat i spoustu doprovodných akcí. Ty jsou připravené jak pro Vás, tak i pro děti.

Dalším vyhlášeným střediskem u nás je rozhodně SkiResort Černá hora – Pec. Vyrazit sem můžete nejen, pokud jste profíkem, ale i v případě, že s lyžováním teprve začínáte. Pro začátečníky je tu vyhrazená lokalita u Javoru. Stejně jako v Harrachově, i tady si můžete užívat večerního lyžování a dalšího zábavného programu v oblíbeném Snowparku nebo Funparku.

 

Lyžování na Slovensku

Chystáte-li se na hory na Slovensko a nespokojíte-li se jen tak s něčím, rozhodně jeďte do střediska Jasná – Nízké Tatry. Jedná se o tamní největší lyžařské středisko, jemuž vévodí vrchol Chopok. Čeká na Vás necelých 45 km sjezdovek, které v případě potřeby provozovatel upravuje technickým zasněžováním. Pokud na lyžích začínáte, nebo s sebou berete děti, určitě vyrazte nejdříve do jednoho z dětských parků – Lúčky, Bielá Púť a Krupová.

 

Zimní radovánky v rakouských Alpách  

Kam v Rakousku? Co třeba do oblíbeného skiareálu Kitzbühel? Každý rok ho navštíví několik tisíc lyžařů z celé Evropy, a to nejen pro jeho luxusně upravené sjezdovky, ale i pro jeho moderní vybavení. Celý komplex se rozkládá na obrovské ploše, kde jsou jednotlivé sjezdovky propojené přejezdovými cestami. Nutno zmínit, že svahy v Kitzbühelu jsou docela strmé, proto si tu na své přijdou spíš zdatnější lyžaři. Neznamená to ale, že ostatní lyžaři mají smůlu. Je ale potřeba vybírat mírnější sjezdovky.

 

V čem na lyžovačku?

Je jasné, že se prohánět se po sjezdovkách v teplákách a tenké zimní vestě asi není úplně to pravé. Věnujte tak pozornost tomu, aby Vaše sportovní oblečení bylo dostatečně teplé a především opravdu kvalitní. Na lyže budete potřebovat hlavně lyžařské kalhoty a sportovní bundu. Pod ni si oblékněte mikinu se stojáčkem, budete tak mít jistotu, že Vám neofoukne krk. Nezapomeňte ani na teplé rukavice a pořádnou čepici, která neprofoukne.

   

 

Pokud se chystáte na hory na více dní, zabalte si s sebou kromě lyžařského oblečení také něco na volný čas. Po lyžování můžete lyžařské kalhoty vyměnit za teplé šusťáky a praktickou bundu za nějakou moderní. Chystáte-li se na oběd nebo večeři do některé z restaurací, kterých je v lyžařských střediscích spoustu, buďte stylová! Vezměte si na sebe originální tričko a pěknou mikinu. Uvidíte, že se za Vámi každý otočí 🙂

   

Chystáte se letošní zimu na hory? Pokud ano, kam to bude a proč právě tam? Dejte mi vědět do komentářů.