Fotoreport: Jak jsme fotily Zdeňku Žádníkovou Volencovou

„Holky, víte, kdo bude letos tváří naší jarní kolekce?! Zdeňka Žádníková Volencová!“, s těmito slovy nám vtrhla do kanceláře naše project managerka a vedoucí Léňa. Naší kancelář sdílíme tři, již zmiňovaná Léňa, grafička Denis a já jakožto holka pro všechno. Denis kdysi „VéKáVéčka“ sledovala, takže okamžitě věděla, o koho jde. Já jsem spíš na seriály jako Hra o trůny či Californication, takže jsem byla trochu mimo. Holky mě v tom ale nenechaly a hned mi začaly vyprávět odkud tuto filmovou a divadelní herečku můžu znát. Trochu jsem si „zagooglila“ a opravdu mi tato pěkná a sympatická tvář byla povědomá. Takže paráda, tváří naší kolekce se stane energická krásná dáma, která nejen skvěle vypadá a hraje, ale je také zakladatelkou vlastní nadace, která se věnuje zvelebování dětských oddělení v nemocnicích. Lenka navíc dodala, že v rámci spolupráce podporuje naše firma právě Nadaci Zdeňky Žádníkové, takže nadšení z nového projektu se neustále stupňovalo.

přípravaPřípravy a plánování

První menší procitnutí z nadšení nastalo hned při výběru data focení. Ono spojit v jedno místo a jeden čas minimálně sedm zaneprázdněných lidí (my tři, Zdeňka, fotografka, vizážistka a stylistka) není tak úplně sranda. Po relativně dlouhém jednání, spekulování a reorganizování jsme daly konečně dohromady datum. Kolikátého to přesně bylo, si nepamatuji, ale zcela určitě vím, že to byla neděle odpoledne. Ano, neděle odpoledne! Ale co, svojí práci mám ráda, vyzkouším si zase jednou něco nového a potkám známou herečku. Takže to vlastně může být parádně strávená neděle. Fotografka i kosmetička jsou tedy domluvené, čas taky, Zdeňka se vším počítá, takže zbývá jen vybrat z naší aktuální koleokce ty nejvhodnější modely. To bude boží náplň práce! Nebo ne?

pajaDo výběru oblečení pro focení jsme byly zainteresovány všechny tři: Lenka, Denis a já. Tři ženy s velmi vytříbeným a perfektním vkusem, ovšem každá s naprosto odlišným a unikátním stylem. Asi si dokážete představit, že shodnout se na osmi modelech tak, aby byly rovnoměrně zastoupeny šaty, halenky, trička, kalhoty, saka a bundy atd., byla chvílemi nekonečná anabáze. Zvlášť když se nikomu nelíbila kombinace černých sexy šatů s béžovým áčkovým trenčkotem, která mně přišla naprosto dokonalá! Zdeňka nám nastínila, jaký styl a modely by si představovala ona a od toho jsme se snažily odrazit. Nechaly jsme si připravit spoustu kousků oblečení z našeho skladu. Některé modely, které jsme „chytře“ vybíraly předem na internetu a nekontrolovaly dostupnost, jsme musely později zavrhnout, jelikož byly dostupné pouze z našeho španělského skladu a nestihly by dorazit do těch tří dnů, které jsme na výběr měly. Celá naše kancelář se najednou proměnila v jeden obrovský šatník plný oblečení a my se v něm celé tři dny neustále hrabaly a kombinovaly jsme všechno možné, než jsme konečně našly ty pravé, krásné a reprezentativní modely! Docela jsme si pak nacvičily žehlení, protože některé oblečení docela špatně neslo naše nekonečné přehrabování a válení se na kupě s ostatními kousky. Ale všechno jsme zvládly, oblečení vypadalo perfektně, měly jsme několik modelů do zásoby a křivdy z odmítnutých návrhů každé z nás se pomalu vytrácely.

autoCesta a příjezd

V neděli po obědě jsme celé natěšené v autě plném modelů na ramínkách vyrazily z Pardubic, kde naše skvělá firma sídlí, směrem Praha. Cestou jsme si daly výbornou kávu, nafotily hromadu „selfieček“, představovaly si, jak asi bude celý den probíhat, jaká vlastně bude Zdeňka a jak se jí a její stylistce budou líbit modely, které jsme vybraly. v autěS půlhodinovým předstihem jsme dorazily do malého ale strašně příjemného foto ateliéru, ze kterého sálala spousta pozitivní energie. Hned nám bylo jasné, odkud se ta místnost tou energií plní. Přivítat nás totiž přišla veselá bezprostřední fotografka Alena Hrbková, která dávala jasně najevo, že je pro ní důležité, abychom se u ní cítili jako doma a svým neskrývaným bohémstvím a zjevným životním nadhledem nás okamžitě dostala. Po chvíli dorazila vizážistka, která se nám jevila jako nejkrásnější žena, kterou jsme kdy viděly. Nesmírně jí to slušelo. Přes svoje ležérní oblečení a nude make up vypadala, jako by právě slezla z módního mola. Následovala jí slečna stylistka, která byla neskutečně zajímavě oblečená, takže rozhodně neplatilo přísloví o kovářově kobyle. Přesně s úderem druhé hodiny dorazila hvězda focení Zdeňka Žádníková Volencová a z nás spadly poslední obavy. Energická herečka se s námi hned dala do řeči a celý rozhovor probíhal přirozeně nenuceně, jako bychom byly už dlouholeté přítelkyně. Sršela vtipem a bylo vidět, že do focení nastoupí s největším možným nasazením. Nebylo pochyb, že s takovým týmem lidí půjde focení jedna radost.

foceníFocení

Zdeňka už absolvovala nesčetně různých focení, takže přijela poslušně nenalíčená - málem jsme všechny tři spadly ze židle, když jsme si uvědomily, jaká je Zdeňka krásná žena i bez make-upu. První šly na řadu modely vhodné spíš na denní nošení či pracovní schůzky, čemuž vizážistka přizpůsobila i decentní líčení a účes. Zdeňka se tak na příklad proměnila v elegantní dámu ve slušivých pruhovaných šatech nebo ve šmrncovní hippie divu v etno šatech a džínové bundičce. Focení šlo díky profesionalitě všech zúčastněných poměrně rychle, po každém nafoceném modelu jsme vždycky vybraly několik favoritních snímků, abychom si pak ušetřily probírání všemi záběry. fotoreport_1Postupně jsme od ležérnějších modelů přešly na svůdnější a odvážnější kousky. Vizážistka se stylistkou během chvilky udělaly ze Zdeňky sexy dračici, které byste rozhodně netipovali, že jí je více jak 25 let. Její líčení bylo nádherné. Originální overal i svůdné černé šaty na Zdeňce vypadaly neodolatelně a nám se až nechtělo věřit, že tato nádherná žena plná sexappealu je šťastnou matkou 4 dětí. Ani jsme se nenadály a všechny modely byly nafocené, výsledné fotky vybrané k úpravám a nezbývalo než se rozloučit a dohodnout se na postupu ohledně další spolupráce.

DSC_1908-10  DSC_1925-8 DSC_1891-4 DSC_1904-6  DSC_1957-3 DSC_1971-3DSC_2053-4DSC_2057-3DSC_2135-3DSC_2138-4DSC_2075-8DSC_2095-3

Cestou domů jsme všechny příjemně unavené konstatovaly, že Zdeňka byla prostě skvělá volba. Během focení jsme si se Zdeňkou otevřeně povídaly o spoustě věcí a témat. Došlo dokonce na některé pikantnosti, ze zákulisí české herecké scény, které si samozřejmě pro zachování korektnosti necháme pro sebe:) Zdeňka nám něco málo, řekla i o sobě, což si můžete přečíst v jejím rozhovoru pro náš magazín. Všechny tři na setkání a focení se Zdeňkou velmi rády vzpomínáme. Moc si vážíme, že se tato dáma stala tváří naší letošní kolekce, ale jsme hlavně moc rády, že jsme se s ní mohly osobně setkat a načerpat od ní spousty inspirace a životního elánu. A trochu pomoci i jejímu nadačnímu fondu, kterému velmi fandíme.


Použité modely:

577220

Bílé kalhoty

645946

Top s volánem

halenka_puntíky

Puntíkatá halenka

645937

Šaty s potiskem

645925

Džínová bunda

645929

Šaty s pruhy

645927

Elegantní overal

Asymetrické šaty