Džíny musí skvěle sedět. Pak mohou vytvarovat postavu

Nesmrtelný denim je stále in. Nosí se nejen džínové kalhoty, ale také bundy, sukně nebo třeba košile. Džíny patří do šatníku každé z nás – a bodejť by ne! Dají se perfektně nosit do práce, na nákupy, na procházku po městě i na výlet do přírody. Umějí být sportovním kouskem oblečení a stejně skvěle se dají sladit s elegantnějšími kousky a můžeme v nich vyrazit třeba na párty. Kombinace s jednobarevným tričkem a sakem už patří mezi klasiku. Ale jaké džíny ale vybrat, aby perfektně seděly vaší postavě? Přečtěte si moje tipy!

Chla404581pecká postava

V obchodě hledejte džíny, jejichž střih je označen jako high waisted skinny. A sáhněte raději po světlejších barvách, které vám pomohou vytvarovat křivky. Z vlastní zkušenosti vím, že ženštější zadeček dokážou vytvarovat například zajímavé kapsy nebo třeba hezká výšivka. Nebojte se také vybrat si kalhoty s vyšším pasem, které vám dodají na ženskosti.

 

 

416255Výrazné křivky

Pokud máte typické ženské křivky nebo postavu ve tvaru přesýpacích hodin, sáhněte po kalhotách ve tmavých tónech. Na rozdíl od těch světlých vám nebudou přidávat kilogramy. Vyhněte se také různým výšivkám a jinému zdobení. Nejlepším střihem jsou potom takzvané boot cut jeans, které se pod koleny mírně rozšiřují. Dokážou s vaší postavou divy! A když si chcete zmenšit zadeček, sáhněte po kalhotách, které mají kapsy blíž u sebe. Uvidíte, že to funguje!

 

404559Vysoká postava

Pokud se kromě výšky můžete pochlubit i štíhlou postavou, máte opravdu štěstí. Kromě dřínů s vysokým pasem si můžete dovolit snad všechny střihy. Navíc nemusíte nohy prodlužovat podpatky a můžete vytáhnout jakoukoliv obuv – včetně té pohodlné, jako jsou balerínky. Můžete si vybrat jak džíny ve střihu slim, tak takzvané wide leg – tedy kalhoty v rozšířeném střihu. Stačí se řídit trendy…

 

 

404413Sportovní postava

Můžete se pochlubit hezkou vypracovanou postavou? Potom sáhněte po kalhotách střihu boyfriend! Upnutý střih v oblasti zadečku a volné nohavice vaší postavě skvěle sedne. Sednou vám také upnuté džíny střihu skinny. Pokud jste menší postavy, nevybírejte si zbytečně široké kalhoty, které by váš mohly ještě opticky zmenšit. Naopak se nebojte svislých nášivek.