Co si obléct na Štědrý den?

Po tom všem lítání, nakupování a přípravách, je výběr vánočního outfitu poměrně příjemná povinnost. Vždyť pro většinu z nás je Štědrý den jeden z mála dní v roce, kdy se v dobře známém útulném prostředí našich domovů oblékáme slavnostně. A pro koho se máte nejraději nastrojit než pro vaše nejbližší? Nestyďte se zazářit a pořádně se vyfintit. Sama uvidíte, že vaši blízcí to ocení a vánoční atmosféře to jen prospěje. Pokud vám ovšem dochází nápady a inspirace ve volbě oblečení, mám pro vás pár typů, co si obléct pod stromeček.

Není svetr jako svetr

Spousta lidí volí k slavnostním příležitostem svetry. Proč ne, vždyť je to univerzální klasika, která nikdy nezklame. Obchody se před Vánoci plní svetry s vánočními a zimními motivy, kterými rozhodně nic nezkazíte. Důležité je vybrat dobře střih, aby vám svetřík pěkně padnul. Tyto svetry působí domácky, ale krásně nabudí atmosféru Vánoc. Pokud chcete působit slavnostně a elegantně, zvolte slušivý jemný jednobarevný svetřík, pod který si vezměte košili a u obou vyhrňte rukávy. Model oživte zářivými či perlovými doplňky. Legíny nebo kostýmové kalhoty vše skvěle doplní. Ovšem pokud vám spíš sedí méně usedlé varianty, tak sáhněte po dlouhém svetru či úpletových šatech. Volte k nim jednobarevné či vzorované silonky, výraznou bižuterii nebo stylové doplňky.

set_1

Trocha okázalosti

Berou se Vánoce u vás hodně vážně? Máte vždy drahou a extravagantní výzdobu, stylové prostírání a hromadu dárků? Dodejte okázalý styl i vašemu štědrovečernímu modelu. Sáhněte po koktejlových šatech, zajímavém kostýmku či třpytivé sukni. Nebojte se lesklých materiálů, netradičního střihu kalhot a stylových doplňků. Zajímavá originální tunika také dokáže oslnit. Pokud máte rádi spíš tradiční bílo černou kombinaci, tak zkuste neotřelou variantu v podobě košile s mašlí u krku a kalhot s nižším sedem v elegantním provedení. Nikdy nepodceňujte doplňky. Zvolte klidně výrazné masivní náhrdelníky, třpytivé visací náušnice a nepřehlédnutelné náramky. Zkrátka nebojte se extravagance a lehké okázalosti.

set_2

Pohodlí, pohodlí, pohodlí

Těšíte se, až se na Vánoce navléknete do tepláků a vlněných ponožek a společně s rodinou budete sledovat pohádky, přičemž nejraději byste si ty tepláky nechala i během štědrovečerní večeře? Přestože jsem sama vyznavačka hlavně pohodlného stylu, tak minimálně vánoční večeře si trochu rafinovanosti na úkor pohodlí zaslouží. Zvolte tedy zlatou střední cestu a to sportovní eleganci. Oblékněte si slušivou polokošili nebo elegantní a pohodlné triko s pruhy či geometrickými vzory. Přes ramena si přehoďte volný svetřík, sáčko nebo blejzr. K tomu si vezměte pohodlnou sukni, legíny nebo jednobarevné džíny. Džíny by někdo možná odsoudil, jako naprosto nevhodné, ale zaprvé vy jste přeci doma a za druhé pokud je šikovně zkombinujete, budete volit jednodušší varianty a vyhnete se roztrhaným a extravagantním kouskům, tak není důvod si tuto populární součást šatníku na Vánoce odpírat.

set_3

Ať už se rozhodnete obléci cokoli, nezapomeňte, že na Vánoce vám nejvíce bude slušet úsměv a dobrá nálada. A vy, které o Štědrém dnu budete pobíhat kolem sporáku, vařit a smažit, nezapomeňte si k plotně vzít ten nejdůležitější doplněk, bez kterého se neobejde žádný vánoční outfit, což je stará dobrá zástěra 🙂