Bílá patří nevěstě! Jak se obléct na svatbu?

Chystáte se vyrazit na svatbu kamarádky, svého sourozence nebo dokonce maminky a hledáte, co si vzít na sebe? Jistě, volba to není jednoduchá, tak se nechte inspirovat našimi tipy. Nezáleží totiž pouze na tom, zda se chystáte na svatbu v kostele nebo na louce, ale také na tom, jaká je vaše role. Svědci a rodina se vždy musejí obléknout slavnostnějším způsobem.

 

Před tím, než si ukážeme jednotlivé outfity, nesmíme zapomenout na několik základních pravidel:

  • Bílá patří nevěstě a obléknout se do oblečení v této barvě je nevhodné. Doma nechte i oblečení v barvě slonové kosti či šampaňské.
  • Punčochy jsou vhodné. Zejména na tradiční a elegantní svatby si je oblékněte. Ať je venku stupňů kolik chce.
  • Na formální svatby je také nevhodné přijít s odhalenými rameny. Naopak krátké šaty a sukně se nehodí na žádný obřad.
  • V poslední době je módní, aby partneři dorazili sladěni. Pokud po tom toužíte i vy, dejte si záležet na detailech. Barvy mají celou řadu odstínů a ne všechny se k sobě hodí.
  • Nezapomínejte na boty! Na sobě můžete mít, co chcete, ale pokud obujete prošlápnuté okopané baleríny, stejně nebudete působit hezky

 

V elegantních šatech s rukávy nikdy neuděláte chybu. Když je navíc doplníte o zajímavé doplňky, budete působit opravdu šik! Dejte si pozor, abyste měla šaty vždy alespoň po kolena a v jakémkoli počasí natáhněte punčochy! Šaty doplňte o boty na podpatku a stylové psaníčko.

damska_moda_saty_pastelove_svatba_zahradni_party_eshop

Styl oblékání na svatbu spojenou se zahradní párty je trochu uvolněnější, ale i tak je třeba držet se konvencí. Pokud si nejste jistá, jak se obléknout, poraďte se s nevěstou. Obecně však platí, že není nutné mít úplně zahalená ramena a také podpatky můžete vynechat. Skvěle budou vypadat například elegantní sandálky nebo lodičky na klínku.

 

damska_moda_saty_zlute_dlouhe_na_hory_eshop

Pokud se snoubenci rozhodli vzít na horské louce, určitě nebudou trvat na to, abyste se mezi lučním kvítím prodírala na jehlách. Skvěle budou působit dlouhé šaty, ideálně s květinovým nebo etno potiskem. Ty doplňte slušivými sandálky nebo balerínami.

 

damska_moda_saty_modre_elegantní_do_kostela_eshopSvatba v kostele určitě patří mezi ty vůbec nejformálnější příležitosti. Určitě je vhodné vzít si šaty v minimální délce ke kolenům a s rukávy. Vzorů se ale bát nemusíte, stačí je sladit s jemnými doplňky. Vhodné je také natáhnout punčochy. A to i v případě, že je venku opravdu teplo.

 

damska_moda_saty_kvety_na_hrad_zamek_eshopSvatba v historickém prostředí má svá specifika. Mezi jedno z nich patří i zámková dlažba a proto se naše rada týká bot. Pokud neumíte chodit na podpatcích ve ztížených podmínkách, raději zvolte obuv s klínkem, případně úplně bez podpatku. Oblečení volte konzervativně a v souladu s přáním novomanželů.