5 TOP destinací pro letošní letní dovolenou

Tak nekonečně dlouhé bylo čekání na léto a na zaslouženou dovolenou… a přitom to uteklo jako voda. Pokud si stále lámete hlavu nad tím, kam v létě vyrazit za odpočinkem, inspirujte se mými tipy. Vypátrala jsem pro vás, kde to letos stojí opravdu za to.

 
 

Nebeská pohoda na Santorini

Průzračně čisté moře, dechberoucí modrobílá architektura, nádherný výhled z útesů… vítejte na malém řeckém ostrůvku Santorini. Pokud jste si na letošní dovolenou ušetřili více peněz než obvykle, pak je právě tento ráj tím pravým pro vás.

Hlavním letoviskem Santorini je Imerovigli, které je na dosah hlavního města. Hotely tu jsou vsazené do sopečných stěn, což sice znamená poněkud krkolomný sestup dolů na pláže, ale o to krásnější jsou výhledy na západy a východy slunce. Takže pokud chcete vyrazit s partnerem za dokonalou a ničím nerušenou romantikou, tohle je ta správná volba.

 
 

Úžasné výhledy u Achensee

Pokud chcete kvůli obavě z letošního hromadného rušení letů do mořských destinací raději trávit dovolenou jinde, zkuste naše rakouské sousedy. Možností je tam opravdu spousta, ale já pro vás vybrala jezero Achensee, které je opravdu nádherné.

Jestli jste ženou do nepohody, pak vás tato dovolená doslova nadchne! Achensee najdete mezi pohořími Rofan a Karwendel  v Tyrolsku. Nejen, že tahle dovolená slibuje parádní koupačku v azurově modrém ledovcovém jezeru, ale také horské túry po vápencových vrších. A pokud se vám nechce šlapat do kopce, klidně se na hřebeny nechte vyvézt místní lanovkou. Ten výhled z vršku stojí za to… 🙂

 
 

Za srdcem přírody do Triglavského národního parku

Jste-li milovnicí nádherné divoké přírody a válení u moře vám nic neříká, pak vás návštěva Slovinska zkrátka nesmí minout. Triglavský národní park je jediným národním parkem na území Slovinska. Je ale velmi rozlehlý, takže se nemusíte bát, že ho projdete za jedno odpoledne 🙂

Pokud máte ráda zvířata, pak si tady rozhodně přijdete na své. Během horských túr můžete narazit na kamzíky, kozorožce, sviště nebo třeba na orla skalního. Stát se ale může i to, že potkáte medvěda. V takovém případě doporučuji prchat 🙂 Kromě zvířat budete svědky nádherné flóry, která roste po celé ploše parku. Jinak je jen na vás, kam vás nohy povedou. V Triglavském národním parku můžete navštívit horu Triglav, nespočet jezírek, řek a soutěsek a k vidění jsou i různé rokle a vodopády. Ideální místo pro nespoutané trampské duše! 🙂

 
 

Za vznikem šampaňského do  Champagne-Ardenne

Paříž už je ohraná nuda. Pokud vaše srdce plesá z čehokoliv francouzského, vydejte se do kolébky nápoje králů – regionu Champagne Ardenne.

Tohle místo najdete na severovýchodě Francie, v prostředí nedotčené přírody a obdivuhodné kultury, na kterou budete s úžasem zírat. A právě tady se kdysi začalo vyrábět šampaňské, které je vyhlášené dodnes. Připravte se na hektary vinic a vynikající víno, které můžete ochutnat hned v několika vinařských domech. Je jedno, jaký si vyberete, tady nemůžete šlápnout vedle 🙂 A když si budete chtít od vína na chvíli odpočinout, vyrazte třeba na projížďku po historických památkách. Co takhle na kole?

 
 

Hola, hola, Pálava volá

Také si tak ráda dopřáváte naše moravská vína? Pak pro vás bude tím pravým právě dovolená na Pálavě, přímo u zdroje 🙂 Vínem to ale v tomhle kraji rozhodně nekončí!

Mikulovsko je světoznámou vinařskou oblastí. Na každém kroku tady narazíte na vinný sklípek, kde můžete posedět a u sklenky bílého či červeného poklábosit s místními vinaři. Tihle lidé jsou velmi vlídní a přátelští, takže konverzace bude příjemně plynout 🙂 Kromě toho je na jižní Moravě spousta nádherných míst, které by bylo škoda nenavštívit. Prima procházku nabízí Lednicko-valtický areál nebo pochod na mikulovský Svatý kopeček. Za návštěvu rozhodně také stojí vodní dílo Nové Mlýny, kde si můžete odpočinout od všedních starostí a chvíli se jen kochat nádherným pohledem.

 
 
Kam se letos chystáte na dovolenou? A máte nějaký vlastní tip, kde ji strávit? Podělte se o to se mnou v komentářích.