3 příležitosti, které si žádají stylové šaty

Než jsme se nadály, zima se přehoupla v jaro, a tak je nejvyšší čas uklidit vaťáky a vytáhnout šaty. Máte ale kousky opravdu na všechny příležitosti? Tyhle by neměly ve vašem šatníku chybět!

 

Šaty znamenají pro každou ženu něco jiného. Někdo si pod nimi představí rozevlátý boho model, jiný zase roztomilé růžovky s áčkovou sukní. Jisté ale je, že by každá z nás měla mít ve svém šatníku alespoň jedny šaty na každou příležitost. A my vám poradíme, které by to měly být.

 

Šaty do práce nemusí být nuda

Leckdo si pod pojmem business móda představí nudné černé pouzdrovky. Dávno už ale neplatí, že pracovní kostýmek rovná se konzervativní střih a zásadně jen černá nebo bílá barva. Možností je v dnešní době tolik… Tak proč toho nevyužít?

Pokud musíte v práci striktně držet přísný dress code, je jasné, že se při výběru šatů nemůžete příliš rozšoupnout. V takovém případě je ideální malý kompromis. Tím jsou šaty pouzdrového střihu v tmavé barvě, které jsou ozvláštněné decentním vzorem, například puntíky. Jestliže se ale u vás v práci na oblékání tolik nehledí, klidně zkuste i něco veselejšího – co třeba volnější košilové šaty v zářivé jarní barvě? A pokud si můžete dovolit být odvážná (a odvahu máte :-)), nebojte se vyrazit do kanceláře i v poněkud „divočejším“ outfitu. Co takhle barevné proužky?

   

 

Šaty na volný čas = pohodlnost především

Je to tak. Komu by se chtělo po náročném dni v práci těsnat se v nepohodlném modelu? Proto v takovém případě klaďte důraz především na příjemný materiál a na to, abyste se v šatech cítila opravdu dobře.

Velmi oblíbené jsou v tomto ohledu šaty z viskózy, která vám zaručí neskutečnou pohodu, i když je na sobě budete mít celý den. Tento materiál je navíc i prodyšný, takže se nemusíte bát nežádoucího pocení. Oblibě se v posledních letech těší také vzdušné džínové šaty, které šikovně dokáží zakrýt problematické partie a vykouzlit tak postavu snů. Tyto jsou navíc ozvláštněné krajkovým lemem a vypadají zkrátka dokonale 🙂 A pokud si i ve svém volném čase potrpíte na jistou dávku elegance, pak si jistě oblíbíte volánové šaty v rozšířeném střihu. Hodit se vám budou zejména v případech, kdy budete chtít po procházce skočit třeba s kamarádkou na skleničku.

   

 

 

Šaty na slavnostní události si zaslouží pozornost

Pravdou je, že na večírky a oslavy to chce něco speciálního. Tyhle události se nespokojí jen tak s nějakými šaty, které ve svém šatníku uvidíte jako první. Jejich výběru je třeba skutečně věnovat náležitou pozornost.

V případě, že vás čeká svatba, oslava narozenin nebo jiná společenská akce, měla byste vybírat elegantní a střízlivé kousky v zajímavém, ne však příliš extravagantním, střihu. Ideální je opět obléknout již zmiňované pouzdrové šaty. Například na svatby jsou velmi oblíbené ty v pudrových, krémových a růžových odstínech. Pokud se ale chystáte na večerní akci, nebojte se ani tmavších barev. Velmi pěkně vypadá nebeská modrá, tmavě zelená nebo červená. Jestli jste ráda středem pozornosti, zkuste neotřelý model, ve kterém budete jedinečná. To bezvadně splňují tyto plisované šaty volného střihu. Vzít si je můžete na oslavu narozenin, svatbu nebo i jen tak do společnosti.

Jiným případem jsou večírky. Tam už popusťte uzdu své fantazii, odvažte se a trochu zaexperimentujte. Klidně si můžete vyrazit do víru večera ve výrazných šatech kratší délky s originálními potisky a vzory. Velkým trendem se teď opět stávají flitry, které na šatech vypadají zkrátka dokonale. A vy v nich budete (zářivou) hvězdou večera! 🙂

    

 

Jaké šaty nosíte nejraději a při jakých příležitostech? A které modely naopak nemáte příliš v oblibě? Dejte mi vědět do komentářů.