10 věcí, které stylová žena dělá každý den

Na některé ženy se podíváte a hned víte, že mají styl. V tu chvíli přesně nevíte proč, ale připadají vám prostě okouzlující, pohybují se s grácií a noblesou a jejich outfit nikdy nemá chybu. Jak to dělají? Je to jen souhra náhod? Ne, je to tím, že si tyhle dámy osvojily celou řadu návyků, které jim my ostatní můžeme jen závidět. A zkusit je napodobit. Dnes jsem pro vás připravila celou sadu skvělých typů, jak být stylová a trendy ve všech situacích.

1, Plánujte outfit na druhý den

1

Ať už se chystáte jenom do práce, nebo na rande, připravte si svůj outfit dopředu! Vyhnete se tak zmatenému pobíhání a hledání těch správných kousků. Večer dopředu se podívejte na předpověď počasí a vyberte kombinaci oblečení, ve které vám bude fajn, a budete vypadat skvěle. Jako bonus si můžete ráno bez výčitek o pár minut přispat a stejně dorazíte včas.


2, Dostatek času

2

Nikdy nelitujte těch pár minut, které investujete do svého vzhledu. Právě ty totiž mohou rozhodnout o tom, jak na lidi působíte. Během několika desítek sekund můžete outfit doladit hezkým šperkem nebo páskem, přidat ozdobu do vlasů nebo doladit svoje líčení. Stylové ženy mívají pár minut rezervu, aby svůj look doladily k dokonalosti. Zkuste to taky!


3, Inspirujte se

3

V dnešní době není nic jednoduššího, než navštívit instagram nebo pinterest a inspirovat se stylem těch, které opravdu vědí, jak na to… Už jste si našla svoje oblíbené celebrity nebo blogerky? Pokud ne, hned se do toho pusťte. Kromě originálního stylu můžete od svých oblíbenkyň pochytit i zajímavé tipy na cestování, recepty, dobré restaurace nebo zajímavé módní kousky.


4, Dodržujte dress code

4

Pamatujete si tu trapnou scénu, když Bridget Jonesová dorazila na párty jako „coura“? Podobné pocity v menší míře už asi zažila každá z nás, když zvolila nevhodné šaty nebo vytáhla krátkou minisukni na formální akci… Pokud se někam chystáte, opravdu pečlivě si prostudujte pozvánku. A pokud si nejste jistá, radši se zeptejte hostitele.


5, Obezřetně volte spodní prádlo

Spodní prádlo je základ každého dokonalého outfitu. Medvědí službu vám udělá jak špatně zvolená barva, tak střih nebo dokonce zařezávající se prádlo. Než někam vyrazíte, pečlivě zkontrolujte, jestli všechno sedí, tak jak má. Ideální je využít hladké bezešvé spodní prádlo. Pokud nějakou část spodního prádla vynecháváte, poproste kamarádku nebo partnera, aby vás zkontrolovali pod umělým světlem. To totiž ukáže úplně všechno.


6, Perfektní doplněk zvedne každý outfit

6

Taky se někdy díváte na ženu, které má na sobě džíny a tričko a přesto vypadá skvěle? Obvykle je to tím, že tenhle jednoduchý outfit doplní jedinečným a skvělým draze vypadajícím doplňkem. Může to být například kožený pásek, super náušnice nebo originální kabelka. V jednoduchosti je krása. Zkuste to i vy a sáhněte po něčem, co zvedne váš outfit o patro výš.


7, Používejte ramínka. Pořád

7

Taky máte někdy ve zvyku přijít domů, svléknout se jako had a z oblečení dělat po bytě malé kupičky? Rychle si odvykněte! Mít styl se vám nikdy nepovede v případě, že nosíte pomačkané oblečení. Pověsit kalhoty a halenku na ramínko zabere jenom chviličku a vaše oblečení zůstane v perfektním stavu a připravené pro další příležitost.


8, Chytře volte boty

8

Pokud nejste zrovna milovnicí podpatků a neumíte v nich našlapovat jako Carrie Bradshaw, tak obuv na různé akce volte velice obezřetně. Ještě žádná žena neudělala parádu, když na párty kulhala mezi přáteli nebo kolegy. Jehlové podpatky vyžadují opravdu speciální akce, na dalších se bezvadně obejdete i s kvalitními nízkými lodičkami.


9, Vytvořte si krabičku poslední záchrany

9

Že Murphyho zákony platí pro všechny stejně, to je jasná věc. Rozdíl ale dělá to, jak jsme na krizové situace připraveny. Stylová žena má vždy po ruce „krabičku poslední záchrany“. Neměl by v ní chybět zavírací špendlík, náplast a na důležitějších akcích také rezervní silonky. Díky tomu vás nikdy nic nepřekvapí a navíc můžete zachránit kolegyni nebo kamarádku.


10, Nesklánějte se nad všemi trendy

10

Stylové a šik ženy vyznávají svůj styl. Respektují módní trendy, a pokud ladí k jejich postavě a povaze, tak se jimi inspirují. Nekupují ale všechno, co je zrovna v módě. Když budete respektovat svoje křivky a naturel, určitě vykouzlíte zajímavější outfit, než když budete bezhlavě poslouchat diktát módních značek.